یکشنبه ۵ تیر ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۰

رضایت مشتریان در بخش فروش خودروهای کار، رو به افزایش است

بررسی آمار شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در خصوص رضایتمندی مشتریان از خدمات فروش خودروهای سواری شش‌ماه دوم سال ۸۹ در مقایسه با شش‌ماه اول سال، ۳.۹۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از پرشین‌خودرو، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به مدت چهارسال است که در خصوص رضایت مشتریان از فروش خودروهای کار از تمام نمایندگی‌های فروش این خودروها در سراسر کشور تحقیق و بررسی انجام می‌دهد و اطلاع‌رسانی و پاسخ‌گویی، توجه به خواسته مشتری، هزینه و زمان صرف شده و وضیعت و شرایط تحویل خودرو، چهار شاخص اصلی این تحقیقات است.
بر اساس این گزارش، مقایسه‌ میان رضایت مشتریان از فروش خودروهای کار در شش‌ماه اول و دوم سال ۸۹، منظور شده که شرکت‌های آریا دیزل، بهمن دیزل و ایران خودرو طی یکسال در رتبه اول تا سوم قرار گرفت.
در شش‌ماه اول سال۸۹، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به منظور پیاده‌سازی طرح رضایتمندی مشتریان از فروش خودروهای سواری در زمینه فروش مجموعا با ۶هزار و ۳۳۳ نفر از خریداران خودروهای سواری مصاحبه انجام داده که این تعداد در شش‌ماه دوم همین سال، به ۲۵هزار و ۲۳ نفر رسیده است.
این گزارش می‌افزاید: میانگین شاخص رضایت مشتریان از فروش خودروهای سواری در شش ماه دوم سال گذشته با ۳.۹۸ درصد افزایش از ۵۷۷ امتیاز شش‌ماهه اول به ۶۰۰ امتیاز در شش‌ماه دوم سال۸۹، رسیده است.
آریا دیزل، در ارائه خدمات فروش به مشتریان رنو پریمیوم و کراکس با ۱۲نمایندگی فروش فعال در کشور فعالیت می کند و در شاخص رضایت مشتریان از فروش امتیاز ۶۶۴را بدست آورده است. این شرکت در شش ماه دوم سال۸۹، مورد بررسی قرار گرفته است.
همچنین شرکت بهمن‌دیزل، با ارائه خدمات به خودرو کار ایسوزو۲.۵تن، ۶تن و ۸تن با ۵۲نمایندگی فعال در شش ماه دوم سال۸۹ و سهم ۲.۳درصدی بازار، از ۶۶۷امتیاز در شش ماه اول سال گذشته به ۶۶۰امتیاز در شش مه دوم کاهش پیدا کرده است، این شرکت با گسترش در تعداد نمایندگی‌های بهمن‌دیزل کاهش امتیاز داشته است.
ایران‌خودرو، با ۶۲۸نمایندگی‌ فروش خود در شش‌ماه دوم، ۴۳.۱درصد سهم بازار خودروهای کار وانت پیکان را به خود اختصاص داده است، این شرکت از یک هزار امتیاز در خصوص رضایت مشتری در خدمات فروش نیز ۶۳۳امتیاز گرفته‌، این شرکت نیز در شش ماه دوم مورد بررسی قرار گرفته است.
نمایندگی‌های فعال فروش ارس خودرو دیزل، با ۴۴نمایندگی فروش فعال در خصوص خودرو کار کامیون ۱۹۲۹، ۲۶۳۱ و غیره در بررسی‌های شش ماه دوم سال گذشته ۶۱۸ امتیاز گرفته است.
براساس این گزارش، عقاب‌افشان، با ۱۹نمایندگی فروش فعال در سال گذشته با ارائه خدمات فروش به خودرو کار اسکانیا در مدل اتوبوس شهری و بین شهری، در شاخص رضایت مشتریان از خدمات فروش بر حسب دریافت امتیاز از ۶۱۱به ۶۱۴ امتیاز در شش ماه دوم سال ۸۹ رسیده است.
شرکت زامیاد، تعداد نمایندگی فعال خود را از ۳۰۴ به ۵۳۰ نمایندگی فعال در شش ماه دوم سال ۸۹ رسانده و در ارائه خدمات به محصولان نیسان مدل‌های وانت، ایویکو، ون‌دیلی و غیره با ۳۳.۲درصد سهم بازار از ۵۸۰امتیاز شاخص رضایت مشتری در شش ماه اول سال گذشته به ۶۰۶ امتیاز در شش ماه دوم سال ۸۹، رسیده است.
همچنین ماموت‌دیزل، در شش‌ماه دوم سال ۸۹، تعداد نمایندگی‌های فروش فعال خود را از ۱۷ به ۱۲ نمایندگی کاهش داده و این کاهش را در رضایت خدمات فروش به مشتریان می‌توان مشاهده کرد. زیرا از ۶۱۴ امتیاز برای شش‌ماه اول سال گذشته به ۶۰۰ امتیاز در شش‌ماه دوم کاهش داشته و با کاهش تعداد نمایندگی‌های فروش فعال این شرکت امتیاز آن نیز رو به کاهش است. ماموت دیزل به کامیون اسکانیا را در بازار عرضه می کند.
این گزارش می‌افزاید، گروه بهمن، با ۱۶۸نمایندگی با ۱۳.۵درصد سهم بازار به امتیاز ۵۹۴ در شش ماه دوم سال ۸۹، با ارائه خدمات به خودروهای کار وانت مزدا و وانت کاپرا در شش ماه دوم سال گذشته بررسی شده است.
شرکت کاریزان خودرو نیز تعداد نمایندگی‌های فروش خود را از ۱۹ به ۳۴ نمایندگی افزایش داده است. کاریزان خودرو با ارائه خدمات به خودرو کاویان مدل K110 وk119 در شاخص رضایت مشتریان از ۵۷۵ امتیاز در شش ماه اول سال گذشته امتیاز ۵۸۵ را در شش ماه دوم سال ۸۹، کسب کرده است.
بر اساس این گزارش، سایپا دیزل با دو درصد از سهم بازار تعداد نمایندگی‌های فروش خود را از ۱۰۵ به ۱۰۱ نمایندگی کاهش داده است، این شرکت با ارائه خدمات به خودروهای رنو میدلام، دانگ‌فنگ، فوتون، بادسان، ولوو مدل FM و FH امتیاز خودر را از ۵۳۴ در شش ماه اول سال گذشته به ۵۴۶ رسانده است.
دیارخودرو، با یک نمایندگی فعال و ارائه خدمات فروش به وانت در شش ماه دوم امتیاز ۵۳۵ را کسب کرده است.
ایران‌خودرودیزل، با ۶۳ نمایندگی فعال در شش ماه دوم سال ۸۹، به خودروهای بنزمدل خاور، اکتروس و آکسور، هوو، هیوندای مدل مایتی و کروس و غیره از ۱.۶ درصد سهم بازار در شاخص امتیاز سهم بازار از ۵۴۷ امتیاز در شش ماه اول سال گذشته به ۵۳۳ امتیاز در شش ماه دوم سال ۸۹ کاهش داشته است.
یادآور می‌شود: بررسی رضایتمندی مشتریان از خدمات فروش خودروسازان که از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران انجام می‌گیرد در شش‌ماه اول سال ۸۹ برای ۸ شرکت عرضه‌کننده خودرو در زمینه فروش خودروهای کار و در شش‌ماه دوم برای ۱۲ شرکت عرضه‌کننده انجام شده است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1794
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما