یکشنبه ۵ تیر ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۵

کشف مجسمه باستانی داریوش

با دستگیری سه قاچاقچی و کشف مجسمه باستانی داریوش، باند قاچاق عتیقه جات ۴ میلیارد تومانی در مشهد متلاشی شد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از مهر، فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی در تشریح عملیات کشف و متلاشی شدن باند بزرگ قاچاق عتیقه جات در مشهد گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی با انجام اقدامات وسیع اطلاعاتی در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز به سرنخ هایی از فعالیت باند بزرگ قاچاق عتیقه جات باستانی و گران قیمت در مشهد دست یافتند.

سرتیپ بهمن امیری مقدم افزود: کارآگاهان مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی با توجه به اهمیت موضوع تحقیقات گسترده خود را آغاز کردند و با شناسایی عوامل اصلی قاچاق، در اقدامی بسیار پیچیده اطلاعاتی اعضای باند را شناسائی کردند.

وی خاطر نشان ساخت : با تحت نظر قرار گرفتن متهمان در برگزاری چند جلسه که در یکی از مراکزبین المللی اقامتی و پذیرایی درمشهدبود بنا بر اظهارات قاچاقچیان ارزش ریالی اشیاء عتیقه آنان ۴ میلیاردتومان است و این اشیاء شامل یک تابوت سنگی، سه عد مجسمه طلایی داریوش و ۲ تخته فرش بسیار گرانبهای قدیمی است.

در پی کسب این اطلاعات ، کارآگاهان وارد مرحله جدیدی از پی گیری پرونده شدند و متهمان را در اقدامی غافلگیرانه همراه یک عدد مجسمه داریوش بر تخت با عیار طلای ۹۵۵ و وزن ۳۰۰/۲۰۸گرم کشف کردند.

فرمانده پلیس خراسان رضوی افزود:اصالت و ارزش ریالی مجسمه کشف شده از سوی سازمان میراث فرهنگی در حال بررسی بوده و تحقیقات وسیع پلیسی برای کشف دیگر اقلام عتیقه مورد ادعا قاچاقچیان هم چنان ادامه دارد.

وی گفت: ۳ متهم اصلی پرونده با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شده اند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1798
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما