یکشنبه ۵ تیر ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۷

تایید آزمایش‌های انجام شده بر روی سیستم ترمز کشنده فراز

معاون پژوهشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت از تایید آزمایش‌های انجام شده بر روی سیستم ترمز کشنده فراز خبر داد و گفت: با توجه به برخی اظهارات در خصوص ایمنی کشنده فراز، این پژوهشکده، تحقیقی علمی و دقیق را در زمینه سیستم ترمز این کشنده و آزمایش‌های انجام شده پیشین بر روی آن انجام داد که نتایج آزمایش‌های جدید، صحت آزمایش‌های قبلی را تایید می‌کند.

به گزارش دنیای خودرو، بهروز مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: با توجه به اظهارات مختلف در خصوص ایمنی این کشنده لازم بود مرجعی علمی و صاحب صلاحیت نسبت به بررسی دقیق و در نهایت اعلام نظر علمی اقدام کند که در این راستا این تیم پژوهشی تست‌های قبلی صورت گرفته در خصوص سیستم ترمز کشنده فراز توسط موسسه VCA انگلستان را دوباره بررسی کرد که در این بررسی صحت آنها تایید شد.

رییس تیم پژوهشی دانشگاه علم و صنعت در خصوص سیستم ترمز کشنده فراز ادامه داد: در این بررسی به این موضوع نیز اکتفا نشده و تست‌های صورت گرفته توسط موسسه VCA را برای یک موسسه معتبر اروپایی دیگر ارسال کرده و خواهان بررسی صحت آن شدیم که این موسسه در نهایت اعلام کرد گواهینامه صادر شده برای سیستم ترمز کشنده فراز مطابق با استانداردهای روز اروپاست.

وی افزود: در آزمایش‌های این تیم پژوهشی نیز آزمایش‌های مختلف سیستم ترمز و بررسی شاخص‌هایی چون ظرفیت ترمز چرخ‌ها، فاصله توقف خودرو پس از ترمز در شرایط مختلف و وجود احتمال عدم ترمزگیری در برخی چرخ‌ها صورت گرفت.

به گفته مشهدی، سیستم ترمز کشنده فراز مجهز به سیستم مدرن ترمز موتوری است که قدرت ترمزگیری کشنده را خصوصا در مسیرهای شیب‌دار سراشیبی افزایش می‌دهد.

رییس تیم پژوهشی دانشگاه علم و صنعت در خصوص سیستم ترمز کشنده فراز تصریح کرد: به طور کلی نتایج پژوهش‌های انجام شده توسط این تیم پژوهشی حاکی از صحت کامل ترمزگیری کشنده فراز براساس تست‌های استاندارد آن است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1799
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما