سه شنبه ۷ تیر ۱۳۹۰ - ۷:۵۶

لغو امتیاز ۱۶ نمایندگی متخلف ایساکو از ابتدای امسال

مدیرعامل ایساکو اعلام کرد : با توجه به اهمیت رضایت مشتریان به عنوان هدف اصلی ایساکو در سال جاری با نمایندگانی که در قبال وظایف‌شان در حوزه ارایه خدمات و جلب رضایت مشتری کوتاهی کنند، به شدت برخورد خواهد شد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از ایکو پرس ، بهزاد ظهیری با اشاره به این موضوع تاکید کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۱۶ نمایندگی لغو امتیاز و فعالیت ۲۳ نمایندگی به حالت تعلیق درآمده است که این آمار نشان دهنده شدت برخورد با نمایندگان متخلف بوده است.

وی با اشاره به اقداماتی که در راستای تنبیه نمایندگی‌های متخلف انجام می‌شود، گفت: برخورد با تخلفاتی که عدم تبعیت از قوانین و رویه های ارایه خدمات محسوب می‌شود و تاثیر مستقیمی بر رضایت مشتری دارد به صورت لغو یا تعلیق امتیاز، تعلیق فروش یا خدمات و ارسال نامه اخطار همراه با درج در پرونده است.

مدیرعامل ایساکو همچنین سیاست شرکت را ارتقای کیفی نمایندگی‌ها و تشویق رتبه‌های برتر در کسب شاخص رضایت مشتری عنوان کرد و یادآور شد: در کنار سیاست‌های تنبیهی، سیاست‌های تشویقی نیز برای نمایندگی‌هایی که مشتری مداری را در سرلوحه برنامه خود دارند لحاظ شده است.

وی ادامه داد: برای نمایندگی‌هایی که موفق به اخذ رتبه‌های مطلوب در ارزیابی‌های دوره‌ای و ثابت شوند یا در جلب رضایت مشتریان اقدامات موثری انجام دهند، بسته های تشویقی و تسهیلات مناسبی طراحی شده تا انگیزه بیشتری به منظور ارایه خدمات درخواستی مشتریان داشته باشند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1813
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما