شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۲۸

رونمایی از تویوتا کمری ۲۰۱۸ در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۷

تویوتا سرانجام تایید کرد که نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۷ محلی خواهد بود که کمری ۲۰۱۸ در آن رونمایی می‌شود.

به گزارش اخبار خودرو ، این خودروساز ضمن اعلام این خبر تصویر گوشه ای از نمای عقب کمری ۲۰۱۸ را نیز منتشر کرده است که نشان می‌دهد طراحی نسل آینده از هویتی اسپرت تر و خطوطی تیز تر برخوردار خواهد بود.

تویوتا کمری 2018

تویوتا کمری ۲۰۱۸

این شاید تنها سدان متوسطی باشد که قادر است با بازار داغ کراس اوورها رقابت کند اما شکی نیست که کمری برای تویوتا یک موفقیت تجاری بی نظیر می‌باشد. باب کارتر، مدیر ارشد اجرایی تویوتا در دیترویت با اعلام این مطلب گفت کمری در سال ۲۰۱۸ برای پانزدهمین سال پیاپی پرفروش ترین خودروی سواری ایالات متحده شده است. و البته حفظ این جایگاه برای تویوتا یک چالش همیشگی است و در کنار آن نباید از فروش بالای کرولا و کراس اوورهایی همچون RAV4 و هایلندر نیز در این بازار غافل شد.

کارتر جزییات چندانی درباره نسل آینده کمری بیان نکرد و به سوالات خبرنگاران درباره استفاده از موتور V6 و نسخه هیبرید در نسل آینده و نیز زمان تولید اولین کمری تمام الکتریکی پاسخی نداد.

با نگاهی به تصویر منتشر شده به نظر می‌رسد کمری آینده از ظاهری اسپرت تر برخوردار است. البته کارتر اظهار کرده است که تغییرات اعمال شده در کمری ۲۰۱۸ محافظه کارانه خواهد بود و شاید برخی آن را کسل کننده بنامند اما این روند طراحی ۱۵ سال توانسته بیشترین فروش را در رقابتی ترین بازار جهان به خود اختصاص دهد و دگرگون کردن ناگهانی آن ریسک بی دلیلی است.

تویوتا کمری 2018

تویوتا کمری ۲۰۱۸

کارتر بیان کرده است که کمری جدید از لذت رانندگی بیشتری برخوردار خواهد بود. این اتومبیل در کارخانجات تویوتا در جورج تاون ایالت کنتاکی در کنار تویوتا آوالون و لکسوس ES تولید خواهد شد. این کارخانه ظرفیت تولید ۵۵۰ الی ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال را دارد.

و علی رغم روند پرشتاب تولید کراس اوورها، اما کمری کماکان یکی از محصولات مهم در خط تولید تویوتا باقی خواهد ماند و این دلیل خوبی است که چرا این خودروساز کمری ۲۰۱۸ را برای نمایشگاه آتی دیترویت که مهمترین رویداد خودرویی در آمریکای شمالی می‌باشد نگه داشته است. کارتر همچنین اشاره ای به بازنگری تویوتا برای حضور در بازار اتومبیل های متوسط مانند پیکاپ های میدسایز نکرد.

همچنین در زمان رونمایی از کمری جدید در دیترویت، تویوتا کنفرانس خبری جداگانه ای برای لکسوس و سومین گردهمایی فناوری های تاثیرگذار بر این دو برند را نیز برگزار خواهد کرد.

منبع : motortrend

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما