شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۰ - ۸:۳۶

عبور از رکورد ۵ساله در ایران خودرودیزل

ایران خودرودیزل از رکورد پنج ساله در تولید دو محصول استراتژیک خود عبور کرد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از موج، این شرکت در بهار امسال با تولید ۷۶۷ دستگاه کامیون کشنده(سی.کی.دی) و یک هزار دستگاه کامیون واگن هود از رکورد پنج ساله موجود در تولید این دو محصول استراتژیک عبور کرد.
ایران خودرودیزل در سال های ۱۳۸۹، ۸۸، ۸۷، ۸۶ و ۸۵ به ترتیب ۱۰۰، صفر، ۱۵۵، ۹ و ۹ دستگاه کامیون کشنده(سی.کی.دی) تولید کرده بود. محصول واگن هود نیز در این سال ها به ترتیب ۷۳۷، ۸۲۰، ۷۲۵، ۶۸۰ و ۴۷۱ دستگاه تولید شده است.
دستیابی به این رکورد در راستای تحقق اهداف تولید و در سال جهاد اقتصادی، به رغم مشکلات ناشی از برخی روابط غیر عادی تجاری و الزامات جدید استاندارد محصولات و با وجود تمامی تضییقات تحمیل شده، حاصل گردیده است.
بنا بر این گزارش، ایران خودرودیزل در بهار امسال موفق به تولید دو هزار و ۶۵۷ دستگاه انواع محصول تجاری و سنگین شد که این میزان تولید در سه ماهه نخست سال های ۸۹، ۸۸، ۸۷، ۸۶ و ۸۵ به ترتیب ۲۴۷۴، ۲۷۵۳، ۲۶۳۹، ۲۳۲۹ و ۱۸۵۵ دستگاه بوده است.
این گزارش می افزاید: بزرگترین شرکت خودروسازی سنگین خاورمیانه در سه ماهه ابتدای سال ۱۳۹۰ توانست یک هزار و ۱۱ دستگاه انواع کامیون، ۵۴۰ دستگاه مینی بوس، ۲۱۰ دستگاه کامیونت، ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و ۱۹ دستگاه ون نیز تولید کند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1845
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما