چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۲:۱۵

رونمایی احتمالی کیا GT در نمایشگاه دیترویت

کیا کاملا آماده است تا اولین چهار در اسپرت خود را که فعلا کیا GT نامیده می‌شود را رونمایی کند و از هم اکنون برای بازاریابی آن نیز برنامه ریزی کرده است.

به گزارش اخبار خودرو ، در تیزری که اخیرا منتشر شده یکی از محصولات کیا موتورز در حال تست در پیست نوربرگرینگ آلمان به تصویر کشیده شده است که به احتمال زیاد کیا GT می‌باشد.

چیزی که در مورد این محصول کیا می‌دانیم این است که یک کوپه چهار در بوده و بر اساس کانسپت کیا GT که در سال ۲۰۱۱ به نمایش درآمد تولید خواهد شد. این محصول یکی عضو مهم از خانواده کیا خواهد بود و در بازارهای متعددی عرضه می‌شود.

کیا GT

کیا GT

آلبرت بیرمن که سابقا مدیر بخش M پاور بی ام و بوده و اکنون ریاست N اسپرت هیوندای را برعهده دارد نقش اصلی را در توسعه پلتفرم این اسپرت چهار در ایفا کرده است. به نظر می‌رسد پلتفرم مذکور نمونه کوتاه شده دیفرانسیل عقب هیوندای جنسیس باشد.

در ویدئوی مذکور حداکثر سرعت خودرو ۲۴۴ کیلومتر در ساعت نمایش داده می‌شود. کیا پیش از این نیز تیزر دیگری منتشر کرده بود که در آن GT ظرف ۵٫۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

کیا GT

کیا GT

در خصوص پیشرانه محصول آینده کیا قوی ترین احتمال یک موتور V6 خواهد بود که در بازار اروپا شاید نسخه دیزلی آن نیز عرضه شود. این احتمال که نسخه ضعیف تر چهار سیلندر نیز برای آن وجود داشته باشد هست ولی حرفی از موتور V8 به میان نیامده است. آمریکا و خاورمیانه بزرگترین بازارهای کیا GT می‌باشند.

لازم به ذکر است اخیرا تصویری منتسب به کیا GT و بدون استتار در تاسیسات کیاموتورز به نمایش درآمده است.

منبع : carmagazine

نویسنده : هوشمند امینی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما