چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۷

اینفینیتی QX50 ستاره لوکس دیترویت از سرزمین آفتاب تابان

اینفینیتی این هفته از کانسپت QX50 در نمایشگاه دیترویت پرده برداری کرد و طراحی زیبای این کانسپت در آستانه تولید را در معرض دید عموم قرار داد.

به گزارش اخبار خودرو ، پس از گذشت چند ماه از معرفی کانسپت QX اسپرت در نمایشگاه پکن اکنون نوبت به QX50 در دیترویت رسیده است.

اینفینیتی QX50

اینفینیتی QX50

اینفینیتی می‌گوید QX50 نسبت به سلف خود از ارتفاع و پهنای و نیز کاربردی بودن بیشتری برخوردار می‌باشد و طراحی آن را در نسل آینده محصولات این خودروساز خواهیم دید.

به همین دلیل اینفینیتی ستون A را به جلو متمایل کرده تا فضای داخلی خودرو بیشتر شود و همچنین پنجره عقب نیز از حالت عمودی بیشتری برخوردار است تا فضای بار نیز به حداکثر میزان خود برسد.

اینفینیتی QX50

اینفینیتی QX50

بنابراین کانسپت جدید از کاپوت کوتاه تری بهره می‌برد که یک موتور جمع و جور مانند نسل جدید موتورهای VC توربو اینفینیتی را می‌طلبد.

سازنده این کانسپت پیش از این اعلام کرده بود که از موتورهای VC توربو در محصولات سال ۲۰۱۸ استفاده خواهد شد. ضمنا اینفینیتی در کنفرانس خبری اشاره کرده است که QX50 با پیشرانه جدیدی عرضه خواهد شد.

اینفینیتی QX50

اینفینیتی QX50

به عنوان یک جانشین برای موتورهای دیزلی سری VC توربو می‌توانند کارایی و گشتاور بالایی برای شاسی بلند ژاپنی به همراه داشته باشند. این موتور با ضریب تراکم متغیر قادر است خود را با شرایط مختلف رانندگی تطبیق دهد تا بدین ترتیب بین کارایی و مصرف سوخت تعادل ایجاد شود.

اینفینیتی بدون اینکه صحبتی از میزان قدرت پیشرانه مذکور کند گفت مصرف سوخت آن ۲۷ درصد کمتر از موتورهای بنزینی V6 با قدرت مشابه می‌باشد.

QX50 در استیج نمایشگاه دیترویت با رنگ برنزی منحصر به فردی ارائه گردیده است. در داخل کابین چرم قهوه ای بکار رفته در بخش های مختلف در کنتراست با چرم سرمه ای تیره رنگ جلب توجه می‌کند.

اینفینیتی QX50

اینفینیتی QX50

به جای استفاده از چوب براق اینفینیتی ترجیح داده است از تزیینات خاکستری به همراه نوارهای کرومی استفاده کند. در وسط داشبورد نیز نمایشگر لمسی سیستم ارتباطی سرگرمی قرار دارد که دکمه های مربوط به ناوبری و سایر برنامه های جانبی از طریق آن قابل دسترس است.

در QX50 از یک فناوری جدید کمکی نیز رونمایی شده است. در این فناوری خودرو قادر است با شناسایی اتومبیل های اطراف و نمایش آنها روی نمایشگر، ترافیک جاده را بررسی کرده و بر این اساس هدایت اتومبیل را برعهده بگیرد. البته اینفینیتی تاکید کرده است که این سیستم به عنوان کمکی راننده عمل خواهد کرد نه جایگزین راننده.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما