چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۸۹ - ۷:۳۱

تمامی وانت‌بارهای کشور تا پایان مهر شناسایی می‌شود

دبیر شورای عالی ترافیک از شناسایی تمامی وانت‌بارهای کشور تا پایان مهر خبر داد و گفت: قرار است تمام وانت‌بارها را ساماندهی کنیم.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از فارس سید مجتبی شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس به بحث ساماندهی وانت‌بارها اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون، شهرداری‌ها مدیریت حمل و نقل بار را باید برعهده بگیرند.

وی ادامه داد: تاکنون در مدیریت شهری کشور بحث حمل و نقل بار هیچ متولی نداشته است که به طور مستقیم این موضوع را مدیریت کند.

وی با بیان اینکه مدیریت بار در سطح شهرها ساماندهی نشده است، گفت: بر اساس مطالعات صورت گرفته تصمیم گرفته‌ایم که حمل و نقل بار را در کشور ساماندهی کنیم.

دبیر شورای عالی ترافیک به تصویب آیین‌نامه حمل و نقل بار در هیئت وزیران اشاره کرد و گفت: این اقدامات در حوزه مدیریت شهری تحت مدیریت وزارت کشور انجام می‌شود.

شفیعی اضافه کرد: در آیین‌نامه پیش‌بینی شده در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در ساختار شهرداری‌ها سازمانی تحت عنوان سازمان مدیریت حمل و نقل بار و یا سازمان حمل و نقل بار تشکیل شود.

دبیر شورای عالی ترافیک ادامه داد: از طرفی در شهرهای زیر ۱۰۰هزار نفر مدیریت حمل و نقل بار در شهرداری‌ها تشکیل می‌شود و به این ترتیب در رده‌های مختلف جمعیتی شهرداری‌ها در حوزه حمل و نقل بار دچار ساختار می‌شوند.

وی ادامه داد: بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار وانت بار در کشور در حوزه حمل و نقل فعال هستند و بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد در حوزه حمل و نقل شهری کار می‌کنند ولی متولی برای مدیریت آن نبوده است.

شفیعی به هدفمند کردن یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: حجم عمده‌ای از مصرف سوخت بنزین به این افراد تعلق می‌گیرد و حدود ۱۸ میلیون لیتر مصرف بنزین سوخت کشور روزانه توسط وانت‌بارها مصرف می‌شود.

وی گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که مالکین و رانندگان وانت‌بارها و کامیون‌بارها به حوزه حمل و نقل شهری شهرداری محل سکونت خود برای ساماندهی مراجعه و مدارک خود را تحویل و کد رهگیری دریافت کنند

دبیر شورای عالی ترافیک خاطرنشان کرد: همچنین اگر قرار باشد یارانه نقدی به آنها پرداخت شود از این طریق صورت می‌گیرد.

شفیعی با بیان اینکه تا پایان مهر ثبت نام و شناسایی وانت‌بارها انجام می‌شود، گفت: در فازدوم شهرداری نسبت به پالایش آنها اقدام می‌کند.

نویسنده : هوشمند امینی

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=189
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما