دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۵

«دنا» سرآغاز تحول خودروسازی ایران

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با غیرقابل مقایسه خواندن خودرو دنا در قیاس با سایر تولیدات خودرو کشور، تولید آن را سرآغاز تحولی بزرگ در ایمنی و ظرافت صنعت خودروسازی توصیف کرد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از خانه ملت، \”مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادی\” گفت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر ارتقای سطح کیفی خودروهای تولید داخل و توجه ویژه خودروسازان به ضریب ایمنی خودروها، افزایش شتابنده ضریب این شاخص‌ها در دستور کار فعالان صنعت خودرو قرار گرفت.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با تشکیل کمیته ویژه کمیسیون صنایع و معادن برای نظارت و پیگیری ارتقای سطح کیفی خودروهای تولید داخل، مجلس نیز به‌صورت مشخص و تخصصی موضوع ایمنی و کیفیت خودروها را در اولویت مطالعات صنعت خودرو قرار داد.

وی تأکید کرد: نخستین موفقیت کشور در تولید خودروی بومی ایمن و مطمئن با تولید خودرو «دنا» رقم خورد تا روند تولید داخلی خودروها در سطح استانداردهای جهانی آغاز شده باشد.

رضاحسینی با تمجید از طراحان و مهندسان سازنده دنا، سطح کیفی و ظرافت بصری این خودرو را با سایر تولیدات این صنعت در کشور مقایسه نشدنی خواند و گفت: معرفی دنا با بازار خودرو زمینه‌ساز وقوع تحولی بزرگ در خودروسازی کشور و حتی منطقه است.

عضو کمیته نظارت و پیگیری ارتقای سطح کیفی خودرو، یادآور شد: نمایندگان عضو کمیسیون صنایع و معادن پس از بازدید از روند تولید خودرو دنا در شرکت ایران خودرو، رضایت کامل خود را از این محصول اظهار داشته و تولید آن را امیدبخش توسعه صنعت خودروسازی در کشور ارزیابی کرده‌اند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1895
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما