یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵

تاثیر رکود بازار خودرو بر خرید و فروش برلیانس و ساندرو [رپورتاژ آگهی]

افزایش قیمت برخی خودروهای داخلی و خارجی از سوی برخی از شرکت های تولیدکننده و عرضه کننده خودرو در حالی صورت گرفت که بازار معاملات خودرو در آستانه پایان سال همچنان در شرایط رکود به سر می برد .

رکود فصل زمستان بازار خرید و فروش خودرو، امسال نیز گریبان گیر این بازار است. افزایش قیمت خودروهای داخلی طبق روال هر سال، امسال نیز انجام شده است اما نه به شدت و قوت سال های گذشته.

این در حالی است که انتظار می رود در شرایط رکود بازار خرید و فروش خودرو، تولیدکنندگان داخلی، قیمت های تمام شده را کاهش بدهند. اما در عمل می بینیم که خودروسازان داخلی از این کار سر باز می زنند. در ادامه به بررسی خرید و فروش برلیانس و ساندرو در سایه رکود بازار خودرو خواهیم پرداخت.

به گزارش ویرلن ؛ از سوی دیگر این رکود نه به نفع خودروسازان است و نه به نفع مصرف کنندگان. به همین دلیل این شرکت ها تصمیم گرفته اند با پیش فروش خودروهای تولیدی شان که با تسهیلات اقساطی اعمال می شود، مصرف کنندگان را به خرید خودروها تشویق و تحریک کنند. هر چند این راه حل در بعضی موارد چاره گر است اما به دلیل این که خودروسازان حاضر نیستند قیمت تمام شده را پایین بیاورند؛ در نتیجه هزینه ای که مصرف کننده برای خودروی اقساطی یا پیش فروش می پردازند، بسیار زیاد و ناعادلانه است.

در این شرایط، بازار خرید و فروش خودرو های کارکرده قوت می گیرد و مصرف کنندگان به سمت این بازار کشیده می شوند. اما این موضوع درباره خودروهای جدیدی مثل ساندرو یا برلیانسچندان صادق نیست. چرا که برلیانس و ساندرو تازه پا به بازار خرید و فروش خودرو ایران گذاشته اند و به مرحله ای نرسیده اند که در این بازار خرید و فروش شوند. این در حالی است که برلیانس و ساندرو در بین مصرف کنندگان ایرانی بسیار محبوب هستند، اما قیمت نسبتا زیاد این خودروها مانع از خرید آن ها می شود.

در حال حاضر خودرو ساندرو تیپ اتوماتیک با مبلغی در حدود ۵۳ میلیون تومان در بازار معامله می شود؛ البته گفتنی است که قیمت کارخانه آن نیز حدود ۴۹ میلیون تومان است. قیمت تیپ دستی آن در بازار نیز ۴۷ میلیون تومان می باشد.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. رضا گفت:

  با سلام
  عزیزان من مطلب ندارید چیزی ننویسید خدایی این تیتر و این نوشته چه معنی داره و هدف چیست؟

 2. مدیر سایت گفت:

  با سلام
  این مطلب صرفا جنبه رپرتاژ آگهی بود ، و ارتباطی با سایت ما نداره

 3. محمد انصاری گفت:

  با این وضعیت عدم احترام به مشتری که بین خودروسازهای داخلی رواج یافته همان بهتر که خودروسازهای خارجی موفقتر عمل کنند. بلکه کمی این ها به خودشون بیان

 4. لوازم آرایشگاه گفت:

  خیلی رپورتاژ خوبی بود

دیدگاه شما