چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۰ - ۸:۳۸

اتمام حجت رییس «ایدرو» با خودروسازان

معاون وزارت صنایع ومعادن افزود: خودروسازان داخلی نباید فقط به فکر توسعه فیزیکی و امور سهامداری باشند، بلکه باید کیفیت محصولات خود را بالا ببرند.

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایدرو) گفت: افتخارات بزرگ صنعت خودرو کشور به راحتی به دست نیامده که به آسانی آن را از دست بدهیم.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از ایسنا، مجید هدایت دیروز در مراسم افتتاح کارخانه تولید پیستون خودرو در قزوین با اشاره به پیشرفت‌های صنعت کشور در سال‌های اخیر اظهار کرد: حدود ۲۵ درصد از کل بخش صنعت و معدن کشور مربوط به صنعت خودروسازی می‌شود؛ لذا از همه دانشگاهیان و رسانه‌ها می‌خواهم که به کل دستاوردها و پیشرفت‌های صنعت خودروسازی کشور نگاه کرده و سپس اظهارنظر کنند.

در روزهای گذشته دکتر شجاعی‌فرد – رییس دانشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت، اعلام کرده بود که اکثر خودروهای تولید داخل به غیر از دو سه مورد غیر استاندارد هستند.

هدایت در عین حال با اشاره به این که مردم از خودروسازان انتظار افزایش کیفیت محصولاتشان را دارند، خاطرنشان کرد: یکی از صنایعی که کشورمان با اتکا به دانش فنی متخصصان داخلی پیشرفت چشمگیری در آن حاصل کرده، صنعت خودروست و نقدها درخصوص این صنعت عظیم باید در جهت رشد و رفع اشکالات باشد.

وی همچنین با بیان این‌که صنعت خودروسازی کشور در توسعه پلت‌فرم تاخیر داشته است، افزود: طراحی و توسعه چهار پلت‌فرم داخلی و ساخت ۲۰ خودرو از روی آن‌ها در دستور کار قرار داشته و باید توسعه پلت فرم‌های داخلی با سرعت بیشتری انجام شود.

به گفته این مقام مسوول، توسعه پلت‌فرم در سطح جهان معمولا حدود دو سال زمان می‌برد.

وی با اشاره به این که ایران خودرو امسال دو محصول جدید را روانه بازار می‌کند، عنوان کرد:‌ دو شرکت خودروساز بزرگ داخلی (ایران‌خودرو و سایپا) باید هر یک دارای مرکز تحقیقات و طراحی خودرو باشند که بیش از سه هزار نفر نیروی متخصص در آن مشغول به کار و تحقیق باشند.

معاون وزارت صنایع ومعادن افزود: خودروسازان داخلی نباید فقط به فکر توسعه فیزیکی و امور سهامداری باشند، بلکه باید کیفیت محصولات خود را بالا ببرند.

وی با اشاره به این که دیگر نمی‌توان محصولات قدیمی و تکراری را به بازار عرضه کرد، گفت: باید زمان طراحی و رسیدن به تولید انبوه را کوتاه کرده و ظرف مت سه سال پلت‌فرم‌های جدید را طراحی و تولید خودرو از روی این پلت‌فرم‌ها را به ۱۰۰ هزار دستگاه برسانیم.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1922
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما