شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۸:۴۳

تعیین قیمت‌ خودرو خارج از دستورالعمل شورای رقابت غیر قانونی است

عضو شورای رقابت عضو شورای رقابت در واکنش به اظهارات رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در خصوص اشتباه شورای رقابت در تعیین قیمت خودرو با تاکید براینکه این انجمن در جایگاهی نیست که در این خصوص قضاوت کند گفت:تعیین قیمت‌ خودرو خارج از دستورالعمل شورای رقابت غیر قانونی است.

محمد علی مددی در گفت و گو با خانه ملت با اشاره به اینکه نرخ تورم بخشی ۵۳ درصد برای خودرو غیر واقعی است، تصریح کرد: هفته گذشته خواستار اعلام نرخ تورم از سوی بانک مرکزی شدیم.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: احساس می کنیم پشت این قضیه یک سری جریاناتی است که باید این مسائل مشخص شود که ما در شورای رقابت نیز به دنبال این موضوع هستیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین با بیان اینکه ما در شورای رقابت بر اساس قانون به وظیفه خود برای قیمت گذاری خودرو عمل کردیم اما ضمانت اجرایی آن به چه شکل است نهادهای ذی ربط باید پاسخگو باشند، ادامه داد: شورای رقابت مکانیزم قیمت گذاری را تعیین کرد و خودروسازان هم باید از آن تبعیت کنند و اگر عده ای از این دستورالعمل تبعیت نکنند از نظر قانونی آنها را متخلف می شناسیم.

سازمان حمایت باید قیمت ها را مشخص کند
وی درباره چگونگی نظارت بر قیمت خودرو نیز گفت: نظارت بر نحوه اجرای دستورالعمل قیمت گذاری خودرو بر عهده کمیسیون اصل نود مجلس است ضمن اینکه قیمت خودرو باید از سوی سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده بر مبنای دستورالعمل شورای رقابت تعیین شود.
این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: سازمان حمایت هنوز قیمت ها را اعلام نکرده و همه قیمت هایی که از سوی خودروسازان اعلام می شود را غیر قانونی می دانیم.

انجمن حمایت از مصرف‌کننده در جایگاه قضاوت نیست
مددی در بخش دیگری از سخنانش در واکنش به اظهارات رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مبنی بر اینکه شورای رقابت به جای آن‌که تلاش برای کاهش قیمت خودرو را از ابتدای چرخه تولید این محصول که همان قیمت‌گذاری مواد اولیه انحصاری است آغاز کند در اقدامی اشتباه از انتهای این چرخه این کار را آغاز کرد، گفت: این انجمن در جایگاهی نیست که در این خصوص قضاوت کند؛ ضمن اینکه شورای رقابت کارشناس دارد و با به کار گیری کارشناسان زبده این دستورالعمل تدوین شده است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تعیین تعرفه آبونمان، پتروشیمی و جزئیات تعیین نرخ تورم بخشی خودرو از سوی بانک مرکزی برای قیمت گذاری نهایی خودرو از مواردی است که در دستور کار شورای رقابت قرار دارد

نویسنده : هوشمند امینی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. محمد
  در ارتباط با مطلب : تعیین قیمت‌ خودرو خارج از دستورالعمل شورای رقابت غیر قانونی است

  تعیین قیمت‌ خودرو خارج از دستورالعمل شورای رقابت غیر قانونی است .
  این حرفای الکی چیه مگه خودتون کور تشریف دارید.ماشین 12 ماه پیش ثبت نام شده رو دارن به قیمت روز میدم پس شما خوابید؟؟؟؟تاکی فقط حرف

 2. ح ض
  در ارتباط با مطلب : تعیین قیمت‌ خودرو خارج از دستورالعمل شورای رقابت غیر قانونی است

  شهريور91زمانيکه قيمت ويتارا 58م بود با پيش پرداخت 40م ثبت نام کردم هفته قبل ايران خودرو دعوتنامه فرستاد اعلام کرد بايستي 79م ديگر يعني قيمت خودرو 125م پرداخت نمايم (به کسر سود پيش پرداخت )مکاتبه و پيگيري کردم که شوراي قابت هنوز قيمت اين خودرو را اعلام نکرده ويا حداقل تاييد نکرده نمايندگي و خود ايران خودرو با مزاح اعلام کردند قيمتخود رو را را ماتعيين ميکنيم اگر زياد اعتراض دارم بروم خودرو را از آقاي پژويان تحويل بگيرم .لطفا” با اين نرخ گذاري ها مردم را علاف ننماييد .

دیدگاه شما