چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۳۵

ابر قایق بوگاتی نیز رونمایی شد

برای بیشتر مردم بوگاتی چیرون یک ابراتومبیل دست نیافتنی است. فقط ۵۰۰ دستگاه از این خودرو طی ۸ سال تولید شده و قیمت هر کدام ۲٫۵ میلیون یورو می‍باشد.

به گزارش اخبار خودرو ، اما چیزهایی نیز وجود دارد که برای همین گروه ثروتمند ۵۰۰ نفری نیز دست نیافتنی می‍نماید و سوپرقایقی که قرار است با الهام از بوگاتی چیرون تولید شود یکی از اینها است.

Niniette 66

Niniette 66

نام این قایق ناینت ۶۶ می‍باشد. این نام از قایق مسابقه ای الهام گرفته شده که در سال ۱۹۳۰ توسط بوگاتی تولید شده و گفته می‍شود اتوره بوگاتی نام جوانترین دختر خود را بر آن نهاده بود.

Niniette 66

Niniette 66

این قایق لوکس تفریحی در طرفین خود همان فرم C شکل که به خط بوگاتی معروف است را داشته و مانند چیرون از بدنه ای دو رنگ سود می‍برد. و البته مانند این سوپراسپرت به میزان زیادی از فیبرکربن در آن استفاده شده است.

Niniette 66

Niniette 66

در ساخت تزیینات عرشه روباز قایق فیبرکربن و چرم بکار رفته و کف آن نیز با چوب آبی رنگ یا انواع دیگر چوب پوشیده شده است. در این عرشه کابین کنترل نیز به چشم‍  می‍خورد که یک فرمان انتها تخت اسپرت مشابه نوع استفاده شده در چیرون و صفحه ای بزرگ متشکل از نمایشگرهای لمسی از جمله قسمت های آن هستند.

Niniette 66

Niniette 66

در پشت کابین کنترل فضایی مبله شامل کاناپه های سفید چرمی می‍شود که دور یک اجاق چیده شده اند. در داخل قایق و قسمت دماغه اتاقی مسقف و سرپوشیده برای خواب و استراحت مهیا شده که نشان بوگاتی در جای جای آن مشاهده و حتی فرم جلوپنجره نعل اسبی نیز در انتهای اتاق وجود دارد.

Niniette 66

Niniette 66

توان این قایق از یک موتور ۱۶٫۲ لیتری V8 محصول شرکت مان تامین خواهد شد که با ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت قادر به رساندن سرعت قایق به ۴۸ گره دریایی (بیش از ۷۰ کیلومتر در ساعت) خواهد بود. البته یک موتور ۱۲۰۰ اسب بخاری برای دستیابی به سرعت نزدیک به ۹۰ کیلومتر در ساعت نیز قابل سفارش است.

Niniette 66

Niniette 66

تنها ۶۶ دستگاه از این قایق های لوکس تولید خواهد شد که قیمت هرکدام بطور تخمینی ۱٫۸ میلیون دلار برآورد می‍شود. گفتنی است پیش از این لکسوس نیز اقدام به ارائه کانسپتی از یک قایق لوکس کرده بود.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما