شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۳۳

قیمت سدان پیشرفته برقی لوسید ایر اعلام شد

شرکت لوسید موتور اعلام کرده است اولین محصول این شرکت با نام ایر قیمت پایه ای برابر با ۶۰ هزار دلار خواهد داشت. این اولین بار است که این خودروساز برقی کالیفرنیایی بطور رسمی قیمت محصول جدیدش را اعلام می‌کند.

به گزارش اخبار خودرو ، رونمایی از لوسید ایر به عنوان یک سدان تمام الکتریکی لوکس و پیشرفته در اوایل سال جاری صورت گرفته و گمان می‌رفت قیمت آن فراتر از ۱۰۰ هزار دلار باشد. اعلام لوسید اعلام نمود قیمت تمام شده خودرو تنها ۵۲۵۰۰ دلار است که با احتساب مالیات و سایر عوارض برای خریدار تا ۶۰ هزار دلار افزایش خواهد یافت.

لوسید ایر

لوسید ایر

بدین ترتیب به نسبت امکانات، راحتی و کارایی بالایی که دارد قیمتی کاملا رقابتی داشته و می‌تواند جایگزین مناسبی برای مرسدس بنز و بی ام و باشد. در مدل پایه لوسید ایر موتورهای الکتریکی بر روی چرخ های عقب نصب شده و قدرتی معادل ۴۰۰ اسب بخار فراهم می‌کنند.

لوسید ایر

لوسید ایر

باتری ها نیز نیروی مورد نیاز موتورهای الکتریکی را تا ۲۴۰ مایل فراهم خواهند کرد. سخت افزارهای لازم برای فناوری خودران، صندلی با تنظیم برقی در ۱۲ جهت، صندوق بار در عقب و جلو، چراغ های LED پیشرفته در جلو، چهار صفحه نمایشگر (که سه تای آنها لمسی است)، ۱۰ ایربگ، رینگ های ۱۹ اینچی، سیستم صوتی با ۱۰ اسپیکر و سایر تجهیزات نرم افزاری استاندارد از جمله مواردی هستند که در مدل پایه این سدان ۵ نفره به چشم می‌خورد.

لوسید ایر

لوسید ایر

در نسخه های مجهزتر برد الکتریکی خودرو تا ۳۱۵ و ۴۰۰ مایل نیز قابل افزایش است و در بالاترین تیپ لوسید ایر به چهار موتور الکتریکی قوی در هر چهار چرخ مجهز خواهد بود که توانی معادل ۱۰۰۰ اسب بخار را برای آن فراهم می‌کنند.

لوسید ایر

لوسید ایر

سیستم تعلیق مستقل برای هر چرخ، سقف پانورامیک شیشه ای، صندلی های لوکس در عقب که تا ۵۵ درجه به عقب تغییر زاویه می‌دهند، رینگ های ۲۱ اینچی، سیستم صوتی پیشرفته با ۲۹ اسپیکر، تودوزی تمام چرم داخلی و صندلی های مجهز به تهویه مطبوع و ماساژور از جمله امکانات تیپ های پیشرفته تر هستند.

لوسید ایر

لوسید ایر

در حالی که نسخه پایه ایر به قیمت ۶۰ هزار دلار عرضه خواهد شد لوسید اعلام کرده است که در تیپ فول قیمت آن به بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید که می‌تواند با تسلا مدل S P100D رقابت کند که قیمتی معادل ۱۳۵ هزار دلار دارد. تسلا مدل S سری ۶۰ نیز گزینه مناسبی برای هماوردی تیپ پایه لوسید ایر می‌باشد.

لوسید ایر

لوسید ایر

عرضه لوسید ایر در اوایل ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد و ثبت سفارش برای آن هم اکنون با پرداخت ۲۵۰۰ دلار برای مدل استاندارد و ۲۵۵۰۰ دلار برای مدل سفارشی تولید محدود (به تعداد ۲۵۵ دستگاه) صورت می‌گیرد.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما