سه شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۰:۱۴

نسل جدید پژو ۵۰۸ با ظاهری متفاوت در راه است

زمانی که در سال ۲۰۱۸ نسل جدید پژو ۵۰۸ وارد بازار شود با رقبای جدی روبرو خواهد شد اما خودروساز فرانسوی مصمم است با ارائه ظاهری شیک این رقبا را از پیش رو بردارد.

به گزارش اخبار خودرو ، پژو با ارائه تصاویر از کانسپت اینستینکت نشان داده که تمرکز زیادی در مورد طراحی ظاهری داشته تا بتواند در مقابل رقبایی مثل بی ام و سری ۳، اپل اینساینیا و فولکس تازه وارد میدان شده آرتئون عرض اندام کند.

فروش محصولات کلاس D یعنی جایی که امثال ۵۰۸، فورد موندئو و اینساینیا در آن قرار دارند به دلیل استقبال گسترده مشتریان از اس یو وی ها و کراس اوورها از یک سو و برندهای لوکس و ممتاز مانند بی ام و، مرسدس و آئودی از سوی دیگر؛ طی دهه های اخیر دچار کاهش شده است.

نسل جدید پژو 508

نسل جدید پژو ۵۰۸

به همین دلیل خواهر خوانده پژو یعنی سیتروئن تصمیم گرفته از ارائه سدان های کلاسیک حداقل در بازار اروپا اجتناب کرده و محصولات جایگزینی مانند C5 ایرکراس که یک کراس اوور می‌باشد را عرضه کند. اما پژو تصمیم گرفته بطور جدی در این بخش از بازار ورود کرده و در کنار ۵۰۰۸ مدل سدان خود را نیز داشته باشد.

در همین راستا لائورنت بلانشت مدیر تولید پژو در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۷ بیان کرده است : «ما می‌خواهیم تبدیل به بهترین برند شویم. البته این به معنای تولید محصولات لوکس نیست، چرا که برند DS در گروه PSA این وظیفه را برعهده دارد. منظور من تبدیل شدن به بهترین برند برای عموم جامعه است و برای این منظور به کلاس D نگاه ویژه ای خواهیم داشت.»

گیلز ویدال، مدیر طراحی پژو اعتقاد دارد برای موفقیت در این بخش از بازار باید از طرح های قدیمی سه جعبه ای اجتناب کرد. وی می‌گوید: «ما نیازمند آن هستیم که در هر بخشی از بازار با توجه به شرایط آن متفاوت ظاهر شویم. کلاس D اکنون در اروپا رو به موت است و برای احیا نیازمند پویایی بیشتر و جمع و جورتر شدن می‌باشد. »

چیزی که از کانسپت «اینستینکت» که قرار است نسل آینده ۵۰۸ بر اساس آن تولید شود، برمی‌آید آن است که پژو قصد دارد این بخش یک اتومبیل چهاردر کوپه را روانه بازار کند.

نسل جدید پژو 508

نسل جدید پژو ۵۰۸

ژان فیلیپ ایمپاراتو، در این باره می‌گوید: «ما کانسپت اینستینکت را بدون دلیل معرفی نکردیم بلکه یک پیام طراحی واضح درون آن قرار داده ایم. اگر شما به نمای جلو نگاه بیاندازید متوجه المان هایی خواهید شد که در طراحی آینده ۵۰۸ و سایر محصولات پژو بکار گرفته می‌شوند.»

با توجه به صحبت های مقامات پژو که عرضه نسل جدید ۵۰۸ را قریب الوقوع می‌دانند می‌توان امیدوار بود این محصول پژو در اواخر امسال رونمایی شده و در نیمه اول سال ۲۰۱۸ وارد بازار فروش شود.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما