دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶

ساخت خودروی لوکس با پر پرندگان

مک‌لارن این پوشش جدید و نبوغ‌آمیز ۵۷۰GT خود را برای علاقه‌مندان به طبیعت آماده و مهیا کرده‌اند.

به گزارش اخبار خودرو ،سال‌هاست که خودرو سازان و سایر شرکت‌های بزرگ تجاری به دنبال منابع الهام‌بخش خود در طبیعت می‌گردند تا بتوانند بهترین و سازگارترین روش‌ها را برای داشتن بهترین محصول‌ها شناسایی کنند. مک‌لارن نیز به عنوان یک مجموعه بزرگ از صنعت جهان از این امر مستثنی نیست. در این راستا مک‌لارن سرانجام توانست با پوششی انقلابی و جدید برای خودروی ۵۷۰GT خود به بازی صنعت و طبیعت بازگردد.

مک‌لارن این پوشش جدید و نبوغ‌آمیز ۵۷۰GT خود را برای علاقه‌مندان به طبیعت آماده و مهیا کرده‌اند.

گروه صنعتی MSO، که بخش سفارشی‌ساز کمپانی مک‌لارن به حساب می‌آید، بیش از ۳۰۰ ساعت را به خلق لایه‌های فوق‌العاده پر شکل دست‌ساز، اختصاص داده تا بتواند بیش از ۱۰ هزار رگه فیبرکربنی را در قالب شکل پر روی بدنه این خودروی ویژه به کار برد.

متخصص مواد و طراحی شرکت مک‌لارن در این خصوص گفت: مهندسان و طراحان ما زمان طولانی را برای الهام گرفتن از طبیعت صرف کردند و هدف آنها خلق سبک‌ترین محصول و ایجاد ظاهری آئرودینامیکی برای حرکت در جاده‌هاست.

وی افزود: تفکر ساخت پرها از قدم زدن در محوطه یک دانشگاه صنعتی در انگلستان نشأت گرفت. در آن روز یکی از مهندسان مک‌لارن یک پر پرنده را از روی زمین اطراف دریاچه دانشگاه برداشت و همین عمل، مقدمه شکل‌گیری پوششی برای خودروی ۵۷۰GT شد.

این پرها به طول ۷ سانتی‌متر ساخته شده و آغشته به لاک‌الکل هستند و به موازات یکدیگر و با دقت و ظرافت در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. پرها در ساختار خودرو مانند شیار عمل کرده و باعث کاهش کشش سطحی خودرو می‌شوند. این بدنه ۵۷۰GT در هنگام افزایش سرعت با لرزش خفیف پرهایش امنیت حرکت خودرو را افزایش می‌دهد.

منبع:عصر ایران

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما