سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳

محبوب‌ ترین رنگ اتومبیل در جهان کدام است؟

اکثر مردم جهان در هنگام خرید خودرو، ملاحظات زیادی را در خصوص رنگ خودرو به خرج می‌دهند. اکثر مواقع مردم تنها رنگ و سایز عمومی خودرو را برای خرید خود مرجع قرار می‌دهند که از نظر کارشناسی چندان دقیق و قابل اعتماد نیست. ک

به گزارش اخبار خودرو ،رنگ خودروی مورد علاقه شما چیست و تا چه حد این فاکتور در تصمیم‌گیری شما برای خرید یک اتومبیل نقش دارد؟ آیا یک رنگ به خصوص می‌تواند شما را از خرید خودروی مورد نظر بازدارد یا برعکس به خرید خودرویی دیگر ترغیب کند. تصور می‌کنید از میان خودروهای رنگارنگ که هر روزه به تنوع آنها اضافه می‌شود، محبوب‌ترین رنگ اتومبیل‌ها در جهان کدامند و اکثر مردم جهان برای خرید کدامیک شور و اشتیاق بیشتری به خرج می‌دهند.

اکثر مردم جهان در هنگام خرید خودرو، ملاحظات زیادی را در خصوص رنگ خودرو به خرج می‌دهند. اکثر مواقع مردم تنها رنگ و سایز عمومی خودرو را برای خرید خود مرجع قرار می‌دهند که از نظر کارشناسی چندان دقیق و قابل اعتماد نیست. کارشناسان تاکید دارند در انتخاب یک خودرو به نکاتی مانند حجم موتور، قدرت و خروجی آن توجه بیشتری باید نشان داد تا گزینه مناسب‌تری را با بودجه متناسب پیدا کرد.

یک بررسی و تحقیق صورت گرفته توسط موسسه چوسان مدیا نشان می‌دهد که مردم جهان اتومبیل‌های سفیدرنگ را بیشتر بقیه خودروها دوست دارند. حدود ۳۷ درصد از خودروهای جاده‌ای به رنگ سفیده بوده و مورد علاقه اغلب رانندگان در این کره خاکی است. با این وجود دومین رنگ محبوب مردم جهان با اختلاف زیاد در تضاد جدی با سفید قرار دارد. این بدان معناست که حدود ۱۸ درصد از خریداران خودرو پس از رنگ سفید به خرید اتومبیل‌های مشکی علاقه نشان می‌دهند. طرفداران رنگ مشکی در آمریکای شمالی، از دیگر نقاط جهان بیشترند و آمار ۲۱ درصدی آنها گواهی بر این موضوع است.

با وجود اینکه این آمار در کشورهای و ناحیه‌های مختلف متفاوت است، اما به طور متوسط بعد از این دو رنگ خاکستری و نقره‌ای در مقام سوم محبوب‌ها قرار دارد. به طور متوسط ۱۱ درصد انتخاب مشتریان خودرو در جهان بعد از خودروهای سفید و مشکی در طیف خاکستری و نقره‌ای قرار دارد. البته این آمار در کشورهای آمریکای جنوبی و آفریقا کاملا متفاوت است. نقره‌ای‌ها در آمریکای جنوبی ۲۴ درصد انتخاب خرید و آمریکای جنوبی ۱۶ درصد انتخاب مشتریان محسوب می‌شوند. از نگاه مردم این دو بخش جهان، این رنگ بر مشکی پرطرفدار الویت دارد.

اما یکی از رنگ‌های شایان ذکر در میان خودروها قرمز است. رنگی که ۱۰ درصد خرید مشتریان در آمریکای شمالی را تشکیل می‌دهد. این انتخاب در آمریکای شمالی تقریبا دو برابر دیگر نقاط جهان محسوب می‌شود. اما به طور متوسط در نگاهی کلی، ۶ درصد کل انتخاب‌های خرید اتومبیل جهان به قرمز ختم می‌شود. با وجود اینکه آمار در نقاط مختلف جهان متفاوت است اما انتخاب‌های برتر مردم بین سه رنگ سفید، مشکی و (نقره‌ای یا خاکستری) باقی مانده و تغییری نشان نمی‌دهد.

منبع:عصر ایران

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. ناشناس گفت:

    سفید چون فقط تو اسیا رواج داره و بخاطر جمعیت درصد میبره بالا.من الان تو اروپا هستم.اولا حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد خودروها هاچ بک هستند بخاطر صندوق بزرگتر.سریع و چابک تر.به ندرت ماشین سان روف دار می بینی.اروپا که خودش برا دنیا خودرو می سازد اصلا اهل اپشن نیستند.اینها را برای کشورهای اسیایی و جهان سوم نصب می کنند که بیشتر جیبشون خالی کنند.خدا ولیلی سان روف چه کاربردی دارد جز حرام کردن پول.من کنجاو هستم و هی داخل ماشینها را نگاه می کنم اعلب دنده ای هستند.اتوماتیک به ندرت.رنگ سفید تو اروپا کمترین است حداقل در المان هلند یونان بلژیک و فرانسه که من دیدم اینطور بود.اکثر ماشین ها سبک هستند و کم مصرف سبک از نظر اطاق و حجم موتور.در اروپا به ماشین به عنوان یه وسیله معمولی حمل ونقل نگاه می کنند ولی در اسیا و خصوص ایران به یه وسیله فخرفروشی و پز دادن تبدیل شده پس هی شعار اخلاق گرای انقلاب فرهنگی پیر و پیغمبر سر ندهیم چون اعمال و رفتار جامعه بر خلاف اموزهای دینی حرکت می کند به امید اصلاح امور

دیدگاه شما