چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۰ - ۸:۴۱

اظهارات فاطمی امین درباره ابهامات موجود درخصوص برخی مدیران صنعتی ومعدنی

معاون برنامه‌ریزی وزارت صنایع و معادن معتقد است که در سال جهاد اقتصادی درگیر شدن با حاشیه‌ها موجب فراموشی متن خواهد شد. وی در شرایطی به برخی ابهامات پیرامون برخی مدیران وزارت صنایع و معادن پاسخ داد که تاکید داشت ماموریت‌های کاری در وزارت صنایع و معادن با قوت پیگیری شده و برخی ابهامات منتتشر شده حواشی‌ هستند که در بیرون از این وزارتخانه شکل گرفته و تاثیری در فعالیت‌های جاری نخواهند داشت.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از ایسنا ، رضا فاطمی‌امین در پاسخ به این‌که اخیرا در برخی رسانه‌ها برخی از مدیران این وزارتخانه را به گروه‌هایی منتسب کرده‌اند، اظهار کرد: متاسفانه برخی افراد به دنبال سوء‌استفاده از شرایط فعلی برای تخریب دیگران هستند.

وی ادامه داد: فضای رسانه‌ای از سوی برخی افراد مورد طمع قرار گرفته و آنان به دنبال تخریب برخی مدیران مجرب و انتساب آنها به برخی حواشی و تخریب کردنشان هستند.

وی افزود: نمونه‌ این موضوع در خصوص یکی از مدیران نیز رخ داده و حتی شایعه دستگیری وی مطرح شد، در حالیکه هیچگونه تخلفی در حوزه‌ این مدیر وزارت صنایع و معادن رخ نداده بود.

معاون برنامه‌ریزی وزارت صنایع و معادن با بیان این‌که در سال جهاد اقتصادی درگیر شدن با حاشیه‌ها موجب فراموشی متن خواهد شد، افزود: خوشبختانه ماموریت‌های کاری در وزارت صنایع و معادن با قوت پیگیری شده و برخی ابهامات منتتشر شده حواشی‌ای هستند که در بیرون از این وزارتخانه شکل گرفته و تاثیری در فعالیت‌های جاری نخواهند داشت.

فاطمی‌امین هم‌چنین در پاسخ به این‌که عنوان شده برخی افراد در دوران وزارت محرابیان \”همه کاره\” و دارای اختیاراتی فراتر از وظایفشان بودند، خاطرنشان کرد: روش مدیریتی محرابیان به‌گونه‌ای بود که هیچگاه برای هیچ یک از مدیرانش اختیاری بیش از حوزه‌ وظایف‌اش در نظر نمی‌گرفت.

وی ادامه داد: در آن زمان حتی اگر حجم کار در یک حوزه بیش از حد سنگین می‌شد، ستادهای ویژه‌ای با حضور اعضای مختلف مانند ستاد تحول صنایع و معادن، ستاد تسهیل و ستاد فولاد تشکیل شده و به هیچ فردی اختیاری فراتر از حوزه‌ مسوولیتش داده نمی‌شد.

وی تصریح کرد: بنابراین عباراتی مانند فرد همه‌کاره وزارت صنایع و معادن که به برخی مدیران گذشته اطلاق شد واقعیت نداشت. البته اگر بخواهیم افراد پرکار را همه کاره بنامیم، در آن زمان همه مدیران همه کاره بودند.

معاون برنامه‌ریزی وزارت صنایع و معادن در خصوص برخی آمارها در زمینه‌ تعطیلی واحد‌های صنعتی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت بنگاه‌ها از نظر تعطیلی از مدت مشابه سال گذشته بهتر است.

به گفته‌ فاطمی امین، در سال گذشته طی ۴۳ سفر ستاد تسهیل ۱۴ هزار بنگاه مراجعه و مشکلاتشان بررسی و مشخص شد بیش از ۷۵ درصد مشکلات واحد‌های صنعتی در رابطه با سیستم بانکی بوده است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1940
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما