یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
نمایشگاه مرکزی مدیاموتورز به حالت نیمه‌تعطیل درآمد

پایان ورود ام‌جی‌های وارداتی ؟

گفته می‌شود روز گذشته‌ به نوعی داستان ام‌جی‌های وارداتی به پایان رسید و شرکت مدیاموتورز، شوروم مرکزی خود را واقع در تقاطع پل ضرابخانه تهران، به حالت نیمه‌تعطیل درآورد.

به گزارش اخبار خودرو ، این شرکت که در این چند سال خودروهای مختلف این برند را به بازار ایران عرضه کرده بود و تا حدی در برخی بازه‌های قیمتی، خودروهای رقابتی را نیز در سبد محصولات خود داشت، سرانجام در نخستین ماه از سال ۹۶ به این نتیجه رسید که از واردات خودروهای این برند چینی- انگلیسی دست بردارد و پایانی را برای واردات این خودرو به ایران رقم بزند.

ام‌جی‌

ام‌جی‌

عملکرد به نسبت ضعیف این شرکت در سال ۹۵، می‌توانست نشانه‌هایی از عدم فعالیت آن در سال ۹۶ باشد و از طرفی حضور شرکتی چون ام‌جی پارس برای مونتاژ خودروهای این برند در ایران، می‌تواند بازار جدیدی را برای ام‌جی در کشور رقم بزند.

ام‌جی۵۵۰، ام‌جی ۳۵۰، ام‌جی۳، ام‌جی ۶، ام‌جی جی‌اس و ام‌جی جی‌تی، به‌عنوان خودروهایی از این برند به حساب می آیند که در این چندساله توسط مدیا موتورز به بازار ایران راه پیدا کرده‌اند.

در اواخر سال گذشته، ام‌جی ۶ هم از فهرست محصولات این شرکت حذف شد و تنها کراس‌اوور این برند در کنار GT برای فروش باقی مانده بود. شنیده‌ها حاکی از آن است که با تعطیلی شوروم مرکزی مدیاموتورز، خودروهای ام جی به پارکینگ این شرکت منتقل شده‌اند و آخرین نسخه‌های ام‌جی وارداتی، توسط سایر عاملیت‌ها به فروش می‌رسند. البته تعدادی از MG GS و GT همچنان در گمرک مانده‌اند و منتظر ترخیص برای عرضه در بازار هستند.

این نمایشگاه در تهران شاهد اتفاقات مشابهی در ۱۰ سال گذشته برای برندهای خودرویی بوده است.سال‌ها پیش همین نمایشگاه در اختیار برند پروتون در ایران بود که بر خلاف باورها، حضور آن در ایران منجر به شکست شد.

بعد از آن هم شرکت‌ها و فروشندگان دیگری به این ملک آمدند و در آخر مجبور شدند برای جلوگیری از زیان، از این ملک بروند. آخرین کسی هم که در این فضا شروع به فعالیت کرد، شرکت مدیاموتورز با خودروهای ام‌جی بود که روز گذشته از فعالیت خود در این فضا انصراف داد.

شرکت ام‌جی پارس که از سال گذشته فعالیت خود را در ایران شروع کرده بود و با سرمایه‌گذاری شرکای چینی و ایرانی راه‌اندازی شد، این روزها تست‌های خط تولید خود را در شرکت آذویکو تبریز گرفته‌اند و به‌زودی MG360 را به‌عنوان نخستین خودروی مونتاژی این برند چینی- انگلیسی در ایران عرضه می‌کنند.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. سيد جواد حسيني
  در ارتباط با مطلب : پایان ورود ام‌جی‌های وارداتی ؟

  متاسفم واقعا،
  اشغالترین ماشینش قراره مونتاژ بشه.
  بالاخره زدن زمین این برند رو.
  بیچاره اونهایی که ام جی دارن.
  با جمع شدن نمایندگی، ام جی سوارها صاحب اول و اخر ماشینشون شدن

 2. ناشناس
  در ارتباط با مطلب : پایان ورود ام‌جی‌های وارداتی ؟

  اینم آخر و عاقبت خریدن آشغال های چینی… خدا لعنت کنه کسایی رو که مردم رو اینجوری بیچاره کردن

 3. مک لارن
  در ارتباط با مطلب : پایان ورود ام‌جی‌های وارداتی ؟

  هموطن موقع خریدایرانی وچینی نخرحتی اگرتراکتورخریدی بخراین دونخرخخخخخخخخخخخخخخخخ

 4. روزبه
  در ارتباط با مطلب : پایان ورود ام‌جی‌های وارداتی ؟

  این مطلب دروغ محضه . ام جی در ایران به کارش ادامه میده.

دیدگاه شما