یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۵

طراحی نخستین اتوبوس‌‌سیکلت دنیا

یک طراح صنعتی ایده اولیه وسیله نقلیه هیبریدی ارائه کرده که در حقیقت نخستین «موتورسیکلت- اتوبوس» دنیا است.

به گزارش اخبار خودرو ، مقامات شهری همیشه به دنبال راه‌حلی به منظور بهبود حمل‌و‌نقل عمومی هستند. درهمین راستا بینگ شیائو لیو، طراح صنعتی در کانادا طرح اولیه نخستین موتورسیکلت – اتوبوس دنیا را ارائه کرده است. این موتورسیکلت – اتوبوس می‌تواند حداقل ۱۲ نفر را در وسیله نقلیه مجهز به تهویه هوا جابه‌جا کند.

نخستین موتورسیکلت - اتوبوس دنیا

نخستین موتورسیکلت – اتوبوس دنیا

لیو تاکید دارد چون تمام چرخه‌های وسیله نقلیه در یک ردیف قرار دارند، بنابراین موتورسیکلت – اتوبوس بهتر می‌تواند پیچ‌و‌خم‌های مسیر را طی کند و فضای کمتری اشغال می‌کند. از سوی دیگر به دلیل شکل خود سوخت کمتری نیز مصرف می‌کند.

این طرح که Siroco نام گرفته است می‌تواند در هر سرعتی سرپا بماند و توازن خود را در پیچ‌ها نیز حفظ کند. همچنین باتری داخلی این خودرو طوری نصب شده است که با توجه به جابه‌جایی مرکز ثقل وسیله نقلیه، حرکت می‌کند.

از سوی دیگر رایانه‌های به کار رفته در اتوبوس، مسافت طی‌ شده و سرعت هر سفر را محاسبه و علاوه بر آن به‌طور مداوم ترافیک، وضعیت آب‌وهوا و جاده را رصد می‌کنند.

هرچند این طرح هنوز در مراحل اولیه است اما می‌‌توان از آن برای جابه‌جایی مسافران در شهرهای کوچک‌تر استفاده کرد که جاده باریک‌تر است.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما