چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۰ - ۸:۴۵

استقبال از خودروهای ساخت داخل در برخی کشورها

وزیر بازرگانی و سرپرست وزارت صنایع و معادن گفت: ما به قله طراحی و نوآوری در صنعت خورروسازی نزدیک شده ایم و در گام بعدی با یک همت مضاعف به اوج خواهیم رسید.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از ایسنا، مهدی غضنفری دیروز در حاشیه مراسم افتتاح سه پروژه صنعتی در شهرک صنعتی کاسپین قزوین افزود: در سال های گذشته فقط مونتاژگر ساده بودیم و به مرور زمان مراحل قطعه سازی، مجموعه سازی و طراحی پلت فرم و ساخت را طی کردیم تا امروز با تکمیل حلقه های تولیدی این صنعت خواهان رسیدن به قله ها باشیم.

وی اظهار داشت: اگر کار مهندسی در حوزه طراحی به نقطه اوج خود برسد، باید در زمان کوتاه و با هزینه کم مدل های مختلف را طراحی و به بازار عرضه کنیم تا سخن جدیدی در زمینه خودرو سازی در سطح جهان داشته باشیم.

وی با اشاره به استقبال از خودروهای ساخت داخل در برخی کشورها گفت: تولیدات داخل در کشور هایی مثل روسیه و بلاروس رضایت مشتریان را از نظر قیمت و میزان مصرف سوخت جلب کرده است.

سرپرست وزارت صنایع و معادن با اشاره به انتظارات به جای مصرف کنندگان خودرو های داخلی خاطرنشان کرد: گزارش ها نشان می دهد طی سال های متمادی هرساله با وجود افزایش ۲تا۱۰درصدی کیفیت خودروها، میزان افزایش قیمت خودرو در کشور به نسبت کالاهای دیگر خیلی بالا نبوده است که نشان از بهبود منحنی یادگیری و به کارگیری تکنولوژی خودرو سازی در کشور دارد.

غنضنفری در خلال سخنانش از هنر صنعتی شدن گفت و تصریح کرد: تمام هنر صنعتی شدن در یک نکته خلاصه می شود که آن هم به کارگیری روش های بهبود مستمر یعنی افزایش کیفیت همزمان با کاهش قیمت است.

وی شعار نهضت کاهش قیمت را برخواسته از همین نکته دانست و خاطرنشان کرد:اگر افزایش کیفیت همزمان با کاهش ضایعات و اتلافات به طور مداوم در صنعت خودرو کشور صورت بپذیرد،یکی از حوزه های رقابت ما در بازار های جهانی حوزه خودرو خواهد بود.

وی همچنین از هدف گذاری چشم انداز برای صنعت خودرو سازی و قطعه سازی کشور یاد کرد و افزود:در سند چشم انداز در سال۱۴۰۴ باید رتبه اول در منطقه،پنجم در آسیا و یازدهم در جهان را بدست آوریم.

وی خاطرنشان کرد : در قطعه‌سازی نیز باید به مرز ۳۱ میلیارد دلار فروش داخلی و خارجی برسیم.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1941
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما