جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰

بررسی  مرسدس AMG GLA 45؛ هاچ بکی در لباس کراس اوور

تغییرات صورت گرفته در GLA 45 بیشتر در جلو متمرکز شده است. جایی که یک ورودی بزرگ هوا در پایین جلوپنجره با پره های عمودی اضافه شده و پایین تر از آن یک نوار کرومی به چشم ‌می‌خورد.

به گزارش اخبار خودرو ، مرسدس کلاس GLA به تازگی زیر تیغ جراحی زیبایی رفته تا در میانه دوران تولید، جذابیت آن افزایش یابد. از همین رو مهندس مرسدس یا بطور ویژه تر مرسدس AMG نسخه جدید این کراس اوور را به عنوان دومین محصول کوچک این برند عرضه کرده اند که باید دید در مصاف با نزدیک ترین رقیبش، آئودی R3 Q3 چه عملکردی خواهد داشت.

مرسدس AMG GLA 45

مرسدس AMG GLA 45

تغییرات صورت گرفته در  GLA 45 بیشتر در جلو متمرکز شده است. جایی که یک ورودی بزرگ هوا در پایین جلوپنجره با پره های عمودی اضافه شده و پایین تر از آن یک نوار کرومی به چشم ‌می‌خورد.

این تغییر فقط برای زیباتر شدن طراحی نیست بلکه هوای خنک را بهتر به موتور و سایر بخش ها می‌رساند. در عقب نیز دیفیوزر و اسپویلر مورد بازنگری قرار گرفتند. تمام این موارد ضریب درگ GLA 45 را نسبت به قبل کاهش داده است.

مرسدس AMG GLA 45

مرسدس AMG GLA 45

سایر بروزرسانی های عمده عبارتند از چراغ های تمام LED در جلو، جلوه پنجره جدید و رینگ های سفارشی ۲۰ اینچی چند پره. پی بردن به تغییرات داخل خودرو به سادگی میسر نیست و محدود به چرم دستدوز روی داشبورد و بازطراحی نشانگرهای پشت فرمان می‌شود. صندوق پران الکتریکی خودکار و دوربین ۳۶۰ درجه از جمله آپشن های سفارشی GLA 45 می‌باشند.

مرسدس AMG GLA 45

مرسدس AMG GLA 45

یک تغییر دیگر نیز وجود دارد که با نگاه به خودرو مشاهده نشده و برای متوجه شدن باید پشت فرمان قرار گرفت. بله ! قدرت موتور ۲ لیتری توربو نسبت به مدل ۲۰۱۵ از ۳۵۵ اسب بخار به ۳۷۶ اسب بخار افزایش یافته است.

بدین ترتیب این کراس اوور قادر است ظرف ۴٫۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد که در مقام مقایسه ۰٫۴ ثانیه سریع تر از پورشه ماکان توربو می‌باشد. هرچند مدل سبک تر AMG A45 هنوز هم سریع تر می‌باشد.

مرسدس AMG GLA 45

مرسدس AMG GLA 45

گیربکس هفت دنده اتوماتیک دوکلاچه با افزایش دور به خوبی از دنده قبلی خارج شده اما ورود به دنده جدید با تاخیر صورت می‌گیرد. این مورد باعث می‌شود GLA 45 AMG علی‌رغم موتور قدرتمند خود نتواند سواری خوبی در محیط شهری داشته باشد.

صدای موتور بیشتر از آنکه طنین جذابی داشته باشد ماشینی و بی روح تر از چیزی است که انتظار آن می‌رفت. حتی در نسخه مورد تست که اگزوزهای سفارشی داشت نیز این وضعیت به چشم می‌خورد که برای یک اتومبیل اسپرت نقص محسوب می‌شود.

مرسدس AMG GLA 45

مرسدس AMG GLA 45

سروصدای اگزوز تا حدی به داخل کابین راه پیدا کرده و از آرامش سرنشینان می‌کاهد. در سیستم تعلیق و سیستم انتقال قدرت به چهار چرخ ۴MATIC تغییری داده نشده است. تعلیق خودرو به طرز شگفت انگیزی نرم و انعطاف پذیر است اما این بدان معنی است که در سطوح ناهموار تکان ها به اتاق منتقل می شود (البته بدتر از GLA استاندارد نیست). فرمان نیز با وجود خوشدستی اما تعامل لازم را با تعلیق ندارد.

مرسدس AMG GLA 45

مرسدس AMG GLA 45

گشتاور خودرو به خوبی بین چهار چرخ توزیع می‌شود و واکنش موتور نیز نسبت به پدال گاز مطلوب است اما باز هم A 45 پیشرانه ای نرم تر و در عین حال تیزتر دارد. هاچ بک AMG با وجود قیمت کمتر نسبت به این کراس اوور تقریبا از نظر فضای داخلی با آن برابر است و شاید هاچ بکی مانند فولکس واگن گلف R با قیمت کمتر بتواند هیجان بیشتر نسبت به هر دو مدل AMG به ارمغان آورد.

مرسدس AMG GLA 45

مرسدس AMG GLA 45

در کل باید گفت تغییرات اعمال شده در مرسدس توانسته ظاهر آن را جذاب تر کرده و شتاب و سرعت آن را نیز افزایش دهد. با این حال اگر انتظارات خریدار فراتر از سرعت بالا بوده و به دنبال خودرویی برای استفاده روزانه است آئودی RS Q3 گزینه مناسب تری است. از طرفی دیگر AMG A45 با قیمت کمتر و ابعاد داخلی مشابه، چابکی و سرعت بیشتری دارد.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما