چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۰ - ۱۵:۲۸

نرخ بالای دیه برای صنعت بیمه خطرناک است / انحصاری در مورد خودروهای ایران‌خودرو نداریم

رییس هیات‌مدیره بیمه پارسیان نرخ بالای دیه را برای صنعت بیمه خطرناک توصیف و تاکید کرد که بیمه پارسیان انحصاری در مورد موضوع فروش بیمه‌نامه‌های تولیدات ایران‌خودرو ندارد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از ایسنا، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه پارسیان با حضور ۹۲ درصد سهام‌داران و به ریاست علی سلیمانی شایسته برگزار شد.

در ابتدا حسین کریم‌خان‌زند ـ مدیرعامل بیمه پارسیان ـ گزارشی از وضعیت شرکت به سهامداران ارائه کرد و با اشاره به آزادسازی تعرفه‌ها در سال گذشته اعلام کرد: در سال ۸۹ یک میلیون و ۳۸۶ هزار فقره بیمه‌نامه صادر شده که نشان‌دهنده رشد ۲۰ درصدی نسبت به سال قبل است.

وی خسارت پرداختی این شرکت را در سال ۸۹ دو هزار و ۴۳۲ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با توجه به رقابت تنگاتنگ در صنعت بیمه ما باید هزینه‌های اداری و پرسنلی خود را کاهش دهیم.

وی همچنین به خروج شرکت سوئیس‌ری و مونیخ‌ری از بازار بیمه اتکایی ایران اشاره کرد و گفت: قراردادهای اتکایی با شرکت‌های هندی منعقد می‌شود. انعقاد قرارداد این شرکت را با شرکت‌های اتکای هندی متذکر شد.

همچنین علی سلیمانی‌شایسته ـ رییس مجمع ـ مهم‌ترین چالش فعلی صنعت بیمه را تعیین نرخ دیه جدید دانشت و گفت: این موضوع از چند ماه پیش بازار بیمه را با تلاطم مواجه و انگیزه‌های ورود به بازار بیمه را تحت تاثیر قرارداده است.

وی تعیین نرخ بالای دیه را برای صنعت بیمه خطرناک دانست و خواستار تجدیدنظر در تعیین دیه از سوی مسئولان شد.

سلیمانی‌شایسته درباره موضوع انحصار فروش بیمه‌نامه‌های خودرو به مشتریان ایران‌خودرو از سوی بیمه پارسیان گفت: کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی انحصار را رد کرده و بر کار تخصصی بیمه پارسیان را تایید کرد.

وی همچنین با اشاره به شرایط حاکم بر بازار گفت: زمانی که شرایط بازار سرمایه به سمت نزول است نمی‌توان کاری انجام داد اما به هر حال باید کارهای لازم برای حمایت از سهم انجام شود.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1943
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما