شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷

کارخانه تولید لوازم یدکی سایپا درالجزایر امسال به بهره برداری می رسد

دست اندرکاران طرح مشترک ساخت کارخانه تولید لوازم یدکی میان شرکت خودرو سازی سایپا و مجتمع «طحکوت» الجزایر پیش بینی کردند این کارخانه تا پایان سال جاری میلادی(۲۰۱۷) در الجزایر به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از ایرنا ،عبدالقادر بن مسعود استاندار «تیسمسیلت» (۱۷۰ کیلومتری غرب پایتخت الجزایر) در جریان بازدیدی که از این کارخانه داشت، مسئولان به وی گفتند انتظار می رود کارخانه تا پایان سال جاری میلادی به بهره برداری برسد.
مسئولان این طرح همچنین اعلام کردند که کارخانه ۵۰ درصد پیشرفت داشته و ظرفیت تولید سالانه آن بیش از ۳۰۰ هزار قطعه یدکی خودرو خواهد بود.
منابع یاد شده افزودند: این کارخانه می تواند بیش از هزار شغل مستقیم و حدود ۳ هزار و ۵۰۰ شغل غیرمستقیم ایجاد کند.
این کارخانه قطعه سازی خودرو همچنین می تواند پشتوانه ای قوی برای کارخانه خودروسازی مشترک سایپا و مجتمع طحکوت در شهرک «فرنده» در استان «تیارت» (۳۵۰ کیلومتری غرب پایتخت الجزایر) باشد. به ویژه اینکه دولت الجزایر اصرار دارد که صنعت قطعه سازی همراه با صنعت مونتاژ خودرو در این کشور پیشرفت کند.
«محی الدین طحکوت» تاجر و مالک مجتمع طحکوت ۲۵ ماه مارس گذشته از احداث دو کارخانه قطعه سازی با مشارکت شرکت خودروسازی سایپای ایران خبر داده و گفته بود اولین کارخانه در استان تیسمسیلت و دومین کارخانه نیز در استان البیض( ۸۰۰ کیلومتری غرب پایتخت) احداث می شود.
وی رقبای فرانسوی مونتاژ خودرو را به اعمال فشار برای شکست طرح خود متهم و خاطر نشان کرده بود، خودروهایی که قصد مونتاژ آنها را با شریک ایرانی اش دارد، ارزان ترین خودروها در الجزایر به شمار می روند.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما