دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴

چرا آئودی Q5 در بازار ایران دچار افت قیمت نمی‌شود؟

با در نظرگیری تمام Q5 های موجود در بازار، امروز این خودرو در نسخه و آپشن‌های مختلف به صورت کارکرده، بهایی بین ۳۷۰ تا ۴۱۰ میلیون تومان دارد.

به گزارش اخبار خودرو ، سال ۹۴ بود که تعداد قابل توجهی آئودی Q5 با مدل ۲۰۱۶ وارد بازار ایران شد. نیمه دوم آن سال خبرهایی منتشر شد که آئودی قصد دارد فعالیت خود را به صورت رسمی در ایران آغاز کند. ولی تا امروز این اتفاق نیفتاده است و تقریبا در اوایل سال۹۵، ورود خودروهای این برند به ایران ممنوع شد تا تکلیف نمایندگی رسمی این برند بین شرکت‌های داخلی روشن شود.

در آن دوره Q5 با قیمت ۳۸۳ تا ۴۱۸ میلیون تومان در بازار معامله می‌شد. البته بسیاری از خریداران Q5 با کیت S Line بهای ۴۰۵ تا ۴۱۰ میلیون تومان را برای این خودرو پرداخت کرده‌اند.

بگذریم از این اینکه Q5 به‌عنوان یک کراس‌اوور به نسبت لوکس آلمانی در بازار ایران هیچ‌وقت خدمات شایسته‌ای نداشته است و اکثر مشتریان آن برای انجام برخی کارها همیشه با مشکل روبه‌رو شده‌اند.

ولی محبوبیتی که این آلمانی در بازار ایران به دست آورده، به حدی است که بعد از کارکرد بیش از ۲۰ هزار کیلومتر، هنوز مالکان آن مانند خریداران ولوو XC90 و ب‌ام‌و X4 افت قیمت را تجربه نکرده‌اند.

امروز نسخه‌های کارکرده بین پنج تا ۴۰ هزار کیلومتر Q5 در نمایشگاه‌های تهران تا ۴۳۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته می‌شود. ولی در واقعیت امروز Q5 با کارکرد کمتر از ۳۰ هزار کیلومتر در بازار ایران تا ۴۰۷ میلیون تومان هم معامله می‌شود.

با در نظرگیری تمام Q5 های موجود در بازار، امروز این خودرو در نسخه و آپشن‌های مختلف به صورت کارکرده، بهایی بین ۳۷۰ تا ۴۱۰ میلیون تومان دارد.

موتور Q5‌ های موجود در ایران از مدل دو لیتری توربو هستند که ۲۲۲ اسب بخار قدرت دارند و گشتاور ۳۵۰ نیوتون‌متری تولید می‌کنند.

موتورهای آئودی به فناوری TFSI مجهز هستند و همان پاشش سوخت مستقیم را با توربوشارژر به اجرا می‌گذارند. این قدرت توسط یک گیربکس هشت دنده اتوماتیک و تیپ‌ترونیک به چهار چرخ منتقل می‌شود.

کمپانی آئوی شتاب صفر تا ۱۰۰کیلومتر این خودرو را در نسخه‌های مختلف دو لیتری توربو، ۵/۶ تا ۹/۶ ثانیه اعلام می‌کند.

احتمال دارد که در آینده نزدیک، آئودی هم مانند سایر برندهای مطرح به‌صورت رسمی در بازار ایران حضور پیدا کند و فروش محصولات خود را در کشور از سر بگیرد.

بدون شک با سابقه حضور Q5، آئودی می‌تواند در آینده نزدیک سهم خوبی از بازار خودروهای با‌کیفیت و منحصر به‌فرد را در ایران به دست آورد.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما