چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳

رونمایی از کراس اوور فولکس آی.دی. کراز در نمایشگاه شانگهای

فولکس واگن کماکان مشغول توسعه ناوگان اتومبیل های الکتریکی خود می‌باشد. خودروساز آلمانی این هفته در نمایشگاه شانگهای از نخستین کراس اوور الکتریکی خود با نام آی.دی. کراز رونمایی کرد.

به گزارش اخبار خودرو ، به دنبال معرفی کانسپت آی.دی در نمایشگاه پاریس سال گذشته و آی.دی. باز در نمایشگاه دیترویت این بار فولکس کانسپت آی.دی. کراز با سبک طراحی شبیه دو مدل قبلی را در شانگهای در معرض دید رسانه ها قرار داد. اتومبیلی که ۳۱۱ مایل قابلیت پیمایش با یک بار شارژ را داشته و از طراحی منحصر به فردی در داخل و خارج بهره مند است.

Volkswagen I.D. Crozz

Volkswagen I.D. Crozz

ارتفاع این اس یو وی کوتاه از نسل جدید تیگوآن می‌باشد و با این وجود ابعاد فضای داخل کابین همانند تیگوآن است. سومین عضو خانواده آی.دی بر روی پلتفرم الکتریکی MEB گروه فولکس واگن سوار شده که باتری ۸۳ کیلووات ساعتی لیتیوم یون در کف آن قرار گرفته است.

Volkswagen I.D. Crozz

Volkswagen I.D. Crozz

این شاسی بلند بدون آلودگی از دو موتور الکتریکی در عقب به قدرت ۲۰۱ اسب بخار و یک موتور در جلو به قدرت ۱۰۱ اسب بخار برخوردار است که در مجموع قدرت آن را به ۳۰۲ اسب بخار می‌رسانند.

Volkswagen I.D. Crozz

Volkswagen I.D. Crozz

با وجود اینکه اتومبیل در حالت عادی دیفرانسیل عقب می‌باشد یک سیستم توزیع الکتریکی توان قادر است در شرایط خاص قدرت موتورهای الکتریکی را بین چرخ ها تقسیم کند و بدین ترتیب آی.دی کراز به عنوان یک اتومبیل چهار چرخ متحرک از قابلیت آفرود بالایی در مسیرهای شنی یا برفی بهره‌مند خواهد شد.

Volkswagen I.D. Crozz

Volkswagen I.D. Crozz

حداکثر سرعت این اس یو وی الکتریکی ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت برآورد شده و در حالت شارژ سریع می‌تواند ظرف ۳۰ دقیقه به ۸۰ درصد ظرفیت کامل برسد. فولکس واگن اظهار داشته در این اتومبیل علاوه بر مسائل زیست محیطی به جنبه های دینامیکی نیز پرداخته شده و هندلینگ آن با گلف GTi قابل قیاس خواهد بود.

Volkswagen I.D. Crozz

Volkswagen I.D. Crozz

ظاهر خودرو نیز با فرم عضلانی، گلگیرهای برجسته، دو خروجی هوا شبیه به اگزوزهای دوبل در عقب و ستون های B مخفی به همراه رینگ های بزرگ ۵ پره، کاملا اسپرت می‌باشد.

Volkswagen I.D. Crozz

Volkswagen I.D. Crozz

این اس یو وی به سطح بالایی از فناوری های خودران مجهز بوده و بسیاری از عملکردهای آن از راه دور و تنها با استفاده از اپلیکیشن موبایل قابل کنترل می‌باشند.

هربرت دیس، یکی از مدیران فولکس گفته است که این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ به تولید یک میلیون دستگاه اتومبیل تمام الکتریکی برسد و قطعا آی.دی کراز که تولید آن از ۲۰۲۰ آغازخواهد شد در این زمینه نقش ویژه ای خواهد داشت.

 

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما