پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰

رقیب خودروی الکتریکی تسلا از راه رسید

شرکت چینی کوروس در رقابت با تسلا طرح اولیه از خودروی الکتریکی را ارائه کرده که هیچ کدام از درهای آن یک شکل باز نمی شوند.

به گزارش اخبار خودرو ،در نمایشگاه بین المللی اتومبیل شانگهای علاوه برخودرو، طرح های اولیه آنها نیز به نمایش در می آید. یکی از این طرح های اولیه  Model K-EV از شرکت Qoross است. در این خودرو هیچ کدام از درها شبیه یکدیگر نیستند. این درها به شیوه عادی باز نمی شوند. بلکه یکی به طور عمودی بالا می رود و دیگری کشویی است. هنگامیکه سرنشینان وارد خودرو شوند می توانند از سفر در خودرویی تمام الکتریکی لذت ببرند که در ۲.۶ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رساند.

این مدل آخرین نمونه خودرویی است که در چین برای رقابت با تسلا ساخته شده است. برخی ویژگی های آن شبیه مدل S تسلا است اما در کل شباهت بسیار زیادی به مدل X این خودروی آمریکایی الکتریکی دارد.

در صندلی کنار راننده علاوه برآنکه کشویی است، مجهز به مکانیسم دوگانه ای است که به طور معمول یا به شکل بالارونده باز می شود. همچنین داخل خودرو نیز براساس طرح «کابین کربنی هوشمند» است. براساس این طرح استفاده از فیبر کربنی در بخش های مختلف کابین خودرو به کاهش وزن آن منجر می شود.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما