شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۳۷
علی حیدری، مدیرعامل شرکت دهکده جهانی در گفت‌وگو با «دنیای خودرو» خبر داد

افزودن ۲/۲ درصد به داخلی‌سازی خودروها با تولید مولتی‌مدیای ایرانی

از آن‌جایی که ما در طراحی و ساخت محصولات خود استانداردهای بین‌المللی را رعایت می‌کنیم، علاوه‌بر بازار داخل، کشورهای همسایه را نیز تحت پوشش خود قرار می‌دهیم.

شرکت دهکده جهانی ازجمله شرکت‌های دانش‌بنیانی است که توانسته طی بیش از یک دهه فعالیت خود در راستای ارائه محصول باکیفیت، موثر واقع شود. دهکده جهانی سعی بر این دارد تا پیشرو در زمینه تجهیز و هوشمند‌سازی خودروهای داخلی باشد، از این رو این شرکت برای اولین‌بار در ایران، اقدام به تاسیس کارخانه ساخت و تولید سیستم مولتی‌مدیا برای محصولات داخلی کرده است.

به همین منظور «دنیای‌خودرو» فرصت را غنیمت شمرد و در آستانه افتتاح کارخانه، گفت‌وگویی را با علی حیدری، مدیرعامل شرکت دهکده جهانی ترتیب داد تا در خصوص برنامه‌های این شرکت پس از افتتاح خط تولید توضیح دهد.

شرکت دهکده جهانی قرار است تحت لیسانس کدام شرکت خارجی به تولید مولتی‌مدیا در ایران بپردازد؟
دهکده جهانی ابتدا فعالیت خود را با همکاری هفت کمپانی چینی آغاز کرد اما پس از مدتی تمام مراحل طراحی و ساخت نرم‌افزار و سخت‌افزار محصولات را تیم ایرانی شرکت دهکده جهانی انجام می‌دهد. در این صورت دیگر دهکده جهانی نیازی به شرکت‌های خارجی برای تولید محصول ندارد. اما با این حال دو شرکت کاسکا و فلای‌آئودیو برای همکاری و در اختیار قرار دادن تجربیات خود به مهندسان ایرانی این شرکت اعلام آمادگی کرده‌اند.

دهکده جهانی قرار است در آینده چه آپشن‌هایی را تولید کند و در اختیار مشتریان خود قرار دهد؟
عموما تقاضای بازار و مشتریان است که نیاز تولید محصولات ما را مشخص می‌کند، از همین رو تیم سنجش و بررسی شرکت ما دائما در حال بررسی نیاز مشتریان است. اما در فاز اول تولیدات کارخانه، محصولی را در نظر گرفته‌ایم که برای تمام خودروها قابلیت کاربرد داشته باشد.

دستگاه پخش دی‌وی‌دی با خروجی تصویر برای مانیتورهای پشت سر، ورودی تصویر دوربین دنده عقب، کارکیت یا سیستم بلوتوث، سنسورهای کمک‌پارک و پشتیبانی از سیستم رهیاب یا GPS از قابلیت‌های نخستین محصولی است که قرار است با افتتاح خط تولید راهی بازار شود. همچنین پس از پایان شش ماه نخست آپشن‌های جدید و کاربردی دیگری نیز به لیست محصولات ما اضافه خواهد شد.

خط تولید شرکت دهکده جهانی از چه زمانی فعالیت خود را آغاز می‌کند؟
چهارم اردیبهشت ماه که شب مبعث حضرت رسول اکرم (ص) است، کارخانه به‌صورت رسمی افتتاح می‌شود و فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

سرمایه‌گذاری برای تاسیس کارخانه چقدر است و به چه میزان سرمایه‌گذاری بیشتر نیاز دارد؟
در فاز اول تاسیس و بهره‌برداری کارخانه، ۵/۲ میلیون‌ دلار سرمایه برای تجهیز ماشین‌آلات و ۳ میلیون دلار سرمایه در گردش بوده است که مجموعا رقمی معادل ۵/۵ میلیون دلار می‌شود.

میزان سرمایه‌گذاری مجدد با توجه به نیاز بازار و تقاضای مشتریان تعیین می‌شود، ولی پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به مواد اولیه تهیه شده و هزینه‌های جاری، مبلغ دو میلیون دلار دیگر برای شروع کار نیاز باشد.

ظرفیت تولید سالانه کارخانه چه میزان است و شامل چه محصولاتی می‌شود؟
از آنجایی که بخشی از مراحل تولید محصول به‌صورت رباتیک صورت‌ می‌گیرد، حداکثر ظرفیت تولید دستگاه مونتاژ قطعات روی برد، در ماه ۱۸ هزار دستگاه است. این عدد برای یک شیفت کاری ۱۰ ساعته خواهد بود.

در‌صورتی‌که می‌توان ظرفیت تولید را با افزایش دو شیفت کاری ۱۰ ساعته دوبرابر کرد اما در نهایت نیروی انسانی است که با مونتاژ کردن قطعات و برد محصول نهایی را راهی بازار می‌کند، پس با این وجود نسبت به میزان تقاضا می‌توان با افزایش نیروی انسانی ظرفیت تولید را بالا برد.

پیش‌بینی ما در فاز اول، تولید ۵۰ هزار دستگاه در سال با ۲۰۰ نفر نیروی انسانی است. در فاز دوم ۲۰۰ هزار دستگاه با ۶۰۰ نفر جذب نیرو و فاز سوم حدود ۵۰۰ هزار دستگاه با جذب نیروی ۲ هزار نفری و شامل تمام انواع محصولات می‌شود.

آیا محصولات شما از لحاظ قیمت با نمونه‌های مشابه خارجی از جمله چینی رقابت می‌کند؟
از آن‌جایی‌که بخشی از تولید سیستم مولتی‌مدیا ملزم به نیروی انسانی است، هزینه تولید محصول نیز وابسته به هزینه نیروی انسانی است. در حال حاضر کشور ما یکی از کمترین هزینه‌ها را در زمینه نیروی انسانی دارد.

بنابراین به جرات می‌توانیم بگوییم اگر خودروسازان داخلی از محصولات ما حمایت کنند و میزان تقاضا بالا رود، قیمت تمام‌شده محصولات ما از نمونه مشابه چینی ارزان‌تر خواهد شد. همچنین باید درنظر داشت که کیفیت محصولات ما ۱۰ درصد بالاتر از نمونه مشابه چینی است.

شنیده‌ایم به‌رغم انتظار شرکت رنوی فرانسه، توانسته‌اید سیستم GPS برخی محصولات این شرکت را در ایران فعال کنید. در این‌باره بیشتر توضیح دهید.
در ابتدای ورود رنو کپچر به ایران با توجه به نوع معرفی و تبلیغات این محصول پیش از عرضه، آپشن GPS برای این خودرو تعریف شده بود. اما پس از ورود این خودرو به دلیل تحریم‌هایی که وجود داشت، این قابلیت در کشور فراهم نبود.

طرف قرارداد فرانسوی عدم توانایی خود را در فعال کردن این آپشن اعلام کرد اما به لطف مهندسین و کارشناسان ایرانی شرکت دهکده جهانی، نرم‌افزار GPS کشور عزیز ما را مطابق استانداردهای رنو طراحی و تولید کردند تا آپشن رهیاب رنو کپچرهای وارد شده به کشور فعال شود.

آیا محصولات ایرانی تولیدشده توسط شرکت دهکده جهانی قابلیت صادرات دارد؟
از آن‌جایی که ما در طراحی و ساخت محصولات خود استانداردهای بین‌المللی را رعایت می‌کنیم، علاوه‌بر بازار داخل، کشورهای همسایه را نیز تحت پوشش خود قرار می‌دهیم. به‌طور مثال‌ ترکیه، عراق، ارمنستان، روسیه، ترکمنستان، گرجستان و اوکراین کشورهایی هستند که در گذشته محصولات مولتی‌مدیای ما به آن‌ها صادر شده است.
همچنین از این پس این رویه با جدیت بیشتری ادامه خواهد داشت. نکته قابل توجه، تطبیق‌پذیری نرم‌افزار به‌کار رفته در سیستم با اقلیم و جغرافیای هر کشور است، به‌گونه‌ای‌که به‌طور مثال نقشه کامل و جامع کشورهای ذکر شده برای هر محصول تعریف شده است.

صرفه‌جویی ارزی حاصل از تولید محصول در ایران چقدر است؟
هر خودرویی که به‌صورت CKD وارد کشور می‌شود، تمام قطعاتش باید در پروفرم به صورت اجزا اعلام شود. به طور مثال اجزای بدنه، موتور، شاسی و غیره باید جداگانه ارزش‌گذاری شود.

در بحث سیستم AV-in وزارت بازرگانی باتوجه به قیمت خودرو، حداقل ۲/۲ درصد به آن اختصاص داده است. این بدین معناست که در صورت تامین سیستم AV-in به صورت تولید داخل، حداقل ۲/۲ درصد صرفه‌جویی ارزی خواهد داشت.

این در حالی است که سال گذشته رقمی حدود یک میلیارد و ۲۰۰میلیون دلار خروج ارز به منزله واردات خودرو صورت گرفته که به عبارتی ۲/۲ درصد از این مبلغ، رقمی حدود ۲۵۰ میلیون دلار خواهد شد که رقم قابل توجهی است.

تکنولوژی ساخت IC برای تولید محصولات در اختیار کدام کشورهاست، آیا امکان تولید IC در کشور را داریم؟
برخی از مواد، به مواد اولیه مادر معروف‌ هستند. IC یکی از همین مواردی محسوب می‌شود که تکنولوژی ساخت آن در انحصار کشورهای پیشرفته‌ای نظیر آمریکا، ژاپن، تایوان و گاهی چین است.

ساخت IC ملزم به تکنولوژی های‌تک است که متاسفانه کشورهای مذکور این تکنولوژی را به سایر کشورها منتقل نمی‌کنند. در حال حاضر امکان ساخت IC به‌صورت تولید انبوه در کشور مهیا نیست، اما به‌صورت آزمایشگاهی می‌توان این قطعه الکترونیکی را ساخت.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. hamed
    در ارتباط با مطلب : افزودن ۲/۲ درصد به داخلی‌سازی خودروها با تولید مولتی‌مدیای ایرانی

    این مولتی مدیا نیز به همان جایی خواهد رفت که گوشی موبایل جی ال ایکس رفت

  2. چراغی
    در ارتباط با مطلب : افزودن ۲/۲ درصد به داخلی‌سازی خودروها با تولید مولتی‌مدیای ایرانی

    تولید چین مارک ایرانی قیمت بالا محصول بی کیفیت کاری که این روزا انجام میشه به اسم داخلی سازی

دیدگاه شما