یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۲۱

بومی‌سازی سیستم‌های هوشمند صوت و تصویر خودرو

یک شرکت داخلی با راه‌اندازی یک کارخانه در استان البرز، تولید انبوه سیستم‌های صوتی و تصویری را با فناوری بومی آغاز کرد.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از دنیای اقتصاد ،یک شرکت داخلی با راه‌اندازی یک کارخانه در استان البرز، تولید انبوه سیستم‌های صوتی و تصویری را با فناوری بومی آغاز کرد.مدیرعامل شرکت دهکده جهانی آریان در مراسم رونمایی فعالیت این کارخانه‌ گفت: سیستم‌های صوتی و تصویری خودرو، برای نخستین بار در ایران و خاورمیانه از سوی متخصصان داخلی کشور بومی‌سازی و به تولید انبوه رسید.

 

علی حیدری افزود: این شرکت از ابتدای سال ۹۴ و با نامگذاری سال «اقتصاد مقاومتی» با تشکیل تیمی متشکل از متخصصان داخلی درصدد داخلی‌سازی سیستم پخش تصویری خودروها و ارائه محصولاتی با کیفیت مناسب‌تر و قیمت رقابتی برآمد.

وی با اشاره به اینکه قابلیت صادرات این محصولات سالانه تا پنج میلیون دلار به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس وجود دارد، افزود: اکنون کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی، عربستان، عراق، افغانستان، ترکمنستان، گرجستان و روسیه اقدام به واردات این محصولات از چین می‌کنند، اما در آینده تولیدات این کارخانه به کشورهای مذکور صادر خواهد شد.

حیدری گفت: این کارخانه در فاز نخست با سرمایه گذاری ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار برای ماشین‌آلات و سه میلیون دلار سرمایه در گردش ایجاد شده و هیچ وامی تاکنون اخذ نشده است. مدیرعامل شرکت دهکده جهانی از صادرات یک هزار دستگاه «دی وی دی» مخصوص پژو پارس در سال گذشته به عراق خبر داد و گفت: امیدواریم امسال نیز به سایر کشورهای منطقه و همسایه صادرات داشته باشیم.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. hamed
  در ارتباط با مطلب : بومی‌سازی سیستم‌های هوشمند صوت و تصویر خودرو

  خبر خوشی است
  امید است تداوم یابد
  و
  هر روز بهتر شود

دیدگاه شما