یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
عضو کمیسیون عمران مجلس:

صنعت خودروسازی از حمایت یک‌طرفه دولت خارج شود

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: صنعت خودروسازی از حمایت یک‌طرفه دولت خارج شود.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از ایسنا ،مجید کیان‌پور اظهار کرد: به نظرم یکبار برای همیشه باید حمایت دولت از شرکت‌های خودروساز قطع شود تا این شرکت‌ها ارتقای خدمات و محصولات را در دستورکار قرار دهند.

وی ادامه داد: باید صنعت خودروسازی از این حمایت یک‌طرفه دولت، خارج و اجازه دهیم که بخش خصوصی هم وارد این عرصه شود و رقابت کند.

کیان‌پور تأکید کرد: عدم رقابت و انحصارگرایی در صنعت خودروسازی باعث شده که عمدتاً خودروهایی بی‌کیفیت و با تکنولوژی پایین تولید شود و این کار عملاً هدررفت سرمایه است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: باید تلاش کنیم خودروهای تولیدی داخل کشور با تکنولوژی روز دنیا همراه باشد. خودروهای باکیفیت در سطح جهانی از لحاظ ایمنی و فنی شرایط بسیار بهتری نسبت به تولیدات داخل دارند.

وی با بیان اینکه بحث اشتغال شرکت‌های خودروساز هم مطرح است، افزود: می‌طلبد که با درنظر گرفتن تمام جوانب یک بار درخصوص صنعت خودروسازی تصمیمی اتخاذ شود که به نفع همگان باشد تا هم مردم از تکنولوژی روز استفاده کنند و هم اینکه در بحث اشتغال به کسی لطمه وارد نشود.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. خودرو
    در ارتباط با مطلب : صنعت خودروسازی از حمایت یک‌طرفه دولت خارج شود

    یکی پیدا شد حرف درست زد

  2. ناشناس
    در ارتباط با مطلب : صنعت خودروسازی از حمایت یک‌طرفه دولت خارج شود

    این اشتغال را ۴۰ سال چماق کرده اند و هی میزنند تو سر مردم. به بهانه اشتغال ۲۰۰ هزار نفر.تا زمانی که این فکر بین مسولین حاکم باشد هیچ خودرو سازی تکان نخواهد خورد چون جاش گرم و نرم است و هیچ رقیبی هم ندارد و ملت هم مجبورند با هر قیمتی و به هر کیفیتی که باشد محصولات انها را نخرند. حداقل از کره و چین یاد بگیریم مگر انها به فکر اشتغال مردم خود نیستند ولی دور کشور خود دیوار نمی کشند. عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی در سال ۳۰۰۰ میلادی شاید محقق شود.

دیدگاه شما