دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵

هماهنگی ۵۲ استاندارد خودرویی با معیارهای روز اروپا

رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای ارتقای استانداردهای موجود خودرویی، گفت: ۵۲ استاندارد موجود با استانداردهای روز اروپا هماهنگ می شود و تعداد آنها به ۸۳ مورد افزایش می یابد.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از ایرنا ،«نیره پیروزبخت» امروز (دوشنبه) در نشست خبری افزود: همه خودروهای داخلی و خارجی باید با این استانداردها تطابق داشته باشد و در غیر این صورت از تولید یا واردات آنها جلوگیری می شود.
وی در ادامه با اشاره به تصویب نامه ای که روز سه شنبه گذشته (۱۲ اردیبهشت) با امضای معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ شد، اظهار داشت: بزودی در همه جایگاه های کشور بنزین مطابق با استاندارد ملی ۴۹۰۴ عرضه خواهد شد.
وی بیان داشت:در این تصویب نامه مسئولیت های سازمان ملی استاندارد ایران، وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست درباره عرضه بنزین استاندارد در جایگاه ها مشخص شده است.
به گفته این مقام مسئول، در این مصوبه، مسوولیت عرضه و توزیع بنزین و تطابق آن با استاندارد ملی بر عهده وزارت نفت، تعیین اولویت های توزیع بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست و مسوولیت حسن اجرای این تصویب نامه بر عهده سازمان ملی استاندارد قرار گرفته است.
پیروزبخت خاطرنشان کرد: بر اساس این مصوبه، بنزین دارای استاندارد ملی ۴۹۰۴ در چند مرحله بتدریج تا اول فروردین ۱۴۰۰ در همه جایگاه های کشور توزیع خواهد شد.
وی تاکید کرد: مسوولیت تطابق تولید، توزیع و عرضه بنزین با استاندارد ملی ایران به شماره ۴۹۰۴ بر عهده وزارت نفت است، اما نظارت بر حسن اجرای این تصویب نامه بر عهده سازمان ملی استاندارد است که با ابزارهای نظارتی خود، نمونه برداری، آزمایش و بازرسی به انجام می رساند.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما