سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
با اجراي كنسرسيوم طراحي خودرو محقق مي شود:

عرضه اولین محصول کنسرسیوم در دو سال و نیم آینده

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرواعلام کرد: به زودی با سه شرکت بزرگ بین المللی در قالب همکاری های مشترک قرارداد امضا خواهیم کرد.

به گزارش اخبار خودرو ، مهندس هاشم یکه زارع درمراسم امضاء قرارداد و تفاهم نامه طراحی پلتفرم اظهار کرد: بعد ازبرجام توانستیم تولید نخستین محصول را با حضور رئیس جمهور آغاز کنیم و تا پایان سال محصول پژو ۳۰۱ و سال آینده نیز محصول دیگری را براساس قرارداد با پژو به بازار عرضه خواهیم کرد.

هاشم یکه زارع

هاشم یکه زارع

وی خاطرنشان کرد: طراحی پلتفرم موضوع بسیار مهمی است که ما از ابتدای حضور در ایران خودرو به دنبال آن بودیم و در قرارداد با پژو هم این اختیار را داریم که از پلتفرم پژو برای تولید محصولات دیگر نیز استفاده کنیم. مهندس یکه زارع افزود:‌ در امضای قرارداد برای طراحی پلتفرم جدید،‌ موتور، گیربکس و اکسل را پیش بینی کرده ایم و در کنار این همکاری ها شرکت بوش و دیگر شرکت های بزرگ و قطعه سازان ایرانی در طراحی پلتفرم مشارکت فعالانه ای دارند.

 

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: اولین محصول پلتفرم در دو و نیم سال آینده وارد بازار خواهد شد که در این پلتفرم سبد محصولات از جمله تولید خودروهای هیبریدی و برقی وجود دارد. وی خاطرنشان کرد:‌از دانشگاه های صنعتی شریف و امیرکبیر برای مشارکت در تولید خودروهای هیبریدی و برقی دعوت کرده ایم.

 

مهندس یکه زارع افزود: در ۱۰ سال آینده، ۲۳ محصول جدید روی دو پلتفرم طراحی شده تولید خواهد شد و تکیه ما در تولید محصولات جدید بر قطعه سازان داخلی است.

 

وی یادآور شد: قطعه سازان ما باید به دانش فنی روز تجهیز و به زنجیره جهانی وصل شوند و در این زمینه ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست.

 

مهندس یکه زارع تاکید کرد: سال گذشته یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شد که اگر تولید نمی شد باید ۱۳ میلیون دلار ارز از کشور خارج می شد درحالی که یک بیستم این میزان صرف تولید داخل شده است.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. رضا
    در ارتباط با مطلب : عرضه اولین محصول کنسرسیوم در دو سال و نیم آینده

    فقط کافیه رییس جمهور غیر روحانی باشه. فاتحه قرارداد ها رو باید خوند

  2. مک لارن
    در ارتباط با مطلب : عرضه اولین محصول کنسرسیوم در دو سال و نیم آینده

    ببینیدهمین حرف این آقایعنی چهارسال آینده هم یک کشوردچارتورم و بیکاری ومخفی شدن همین آقای عاشق برجام دراتاقش شاهد خواهیم بود

دیدگاه شما