چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۰ - ۱۵:۳۵

تولید تیبا از برنامه عقب نیست

مدیرعامل سایپا با رد بحثهای مطرح‌ شده مبنی بر عقب بودن سایپا در تولید تیبا و ابلاغ موضوع تولید خودروی ارزان‌قیمت به این شرکت گفت: افزایش قیمتی در مورد محصولات سایپا بدون صدور مجوز صورت نگرفته است.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از فارس، نعمت‌اله پوستین‌دوز در حاشیه جشن صادرات ۱۱۱ هزار خودرو با برند سایپا در پاسخ به سؤالی در خصوص افزایش قیمت کارخانه‌ای برخی محصولات سایپا اظهار داشت: در مورد برخی محصولات مانند قشقایی که در تیراژ پایین تولید می‌شوند و وابسته به نرخ ارز هستند، به دلیل افزایش نرخ ارز پیشنهاد تعدیل قیمت را به مراجع مربوطه ارائه کرده‌ایم که در حال بررسی است.
وی تصریح کرد: بدون صدور مجوز افزایش قیمت، رشدی در بهای محصولات سایپا صورت نگرفته است.
وی در واکنش به بحث‌های مطرح شده مبنی بر اثر افزایش قیمت برخی محصولات سایپا از جمله سایپا ۱۳۲ گفت: افزایش قیمتی روی محصولات نداشته‌ایم، اگر نمایندگی‌ای را سراغ دارید که قیمت را افزایش داده به ما اطلاع دهید.
پوستین‌دوز در مورد افزایش قیمت ریو در بازار نیز گفت: ما افزایش قیمتی روی این محصول در کارخانه نداشته‌ایم و رشد قیمت در بازار آزاد اتفاق افتاده است.
وی با بیان اینکه امسال ۱۶ هزار دستگاه ریو تولید خواهد شد، افزود: کاهش تولید در مورد این محصول نداشته‌ایم ولی با توجه به سیاست‌های شرکت، کاهش عرضه ریو اتفاق افتاده است.
وی در پاسخ به سؤال دیگر فارس که پرسید آیا شرکت خودروسازی که اخیراً به دلیل گران فروشی، جریمه شده سایپا بوده یا خیر، نیز گفت: من از این موضوع خبر ندارم و چیزی در مورد آن نشنیده‌ام.

* قرارداد عرضه پراید در طرح تأمین امضا شده ولی اجرایی نشده است

مدیرعامل سایپا در خصوص اجرای طرح تأمین و عرضه محصولات سایپا در این طرح نیز گفت: ما در این مورد اعلام آمادگی کرده‌ایم ولی طرح عملیاتی نشده است.
وی افزود: قرارداد مربوط به عرضه محصولات سایپا در طرح تأمین منعقد شده و به امضای دو طرف رسیده است.
پوستین‌دوز در واکنش به بحث‌های مطرح شده مبنی بر تعطیل بودن مرکز نوآوری سایپا نیز به فارس گفت: امسال ۵۰ میلیارد تومان در این زمینه بودجه اختصاص یافته و دو ساختمان بسیار مجهز و دارای امکانات آزمایشگاهی و طراحی، آماده شده که تا پایان سال افتتاح خواهد شد.
وی در پاسخ به این سؤال که برنامه سایپا در مورد طراحی پلت‌فرم ملی چیست، نیز گفت: این جزء اسناد محرمانه شرکتی است و اگر مطرح شود ممکن است مورد استفاده رقبا قرار گیرد.

* طراحی و تولید خودروی ارزان قیمت به ما ابلاغ نشده است

وی در واکنش به این موضوع که رئیس سازمان گسترش اعلام کرده که: \”با ایران خودرو و سایپا برای تولید خودروی ارزان قیمت در حال مذاکره و امضای قرارداد هستیم \”، نیز گفت: هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است.

* حرف‌های صحیح را از ما بشنوید

پوستین‌دوز در مورد پاسخ به سؤال دیگر فارس مبنی بر اعلام مسئولان سازمان گسترش مبنی بر عقب بودن سایپا در تولید تیبا طی سه ماهه اول امسال نیز اظهار داشت: ما از برنامه تولید تیبا عقب نیستیم و بنا نداریم که پاسخ یک‌سری افراد و سازمان‌ها را بدهیم.
وی تأکید کرد: ما طبق برنامه، تولید تیبا را داریم.
وی در مورد بحث‌های مطرح شده مبنی بر مشکل تأمین قطعه تیبا نیز گفت: بالاخره هر خودرویی ممکن است در یک مقطع زمانی دچار کمبود قطعه شود ولی حرف‌های صحیح را از ما بشنوید.

* ایجاد خط تولید در سودان و عراق

مدیرعامل سایپا در پاسخ به سؤال دیگر فارس در مورد ایجاد ۲ خط تولید جدید محصولات سایپا در کشورهای دیگر نیز گفت: ایجاد خط تولید محصولات سایپا در سودان در مراحل نهایی قرار دارد که این طرح امسال افتتاح خواهد شد و خط تولید سایپای عراق نیز در حال تجهیز است.
وی در مورد آمار اعلام شده از سوی گمرک مبنی بر کاهش ۵۰ درصدی صادرات خودرو نیز گفت: سایپا افتی در صادرات نداشته و میزان صادرات ما نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز افزایش یافته است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1956
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما