سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲

اعلام آمادگی قطعه سازان کشور برای مشارکت در قراردادهای بین المللی ایران خودرو

رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با ابراز خرسندی از امضای قرارداد کنسرسیوم ده جانبه در مدت کوتاهی که وعده آن داده شده بود،‌ از اعلام آمادگی قطعه سازان کشور برای حضور متعهدانه در این پروژه خبر داد.

به گزارش اخبار خودرو ، رضا رضایی که به عنوان نماینده قطعه سازان کشور و یکی از طرفین تفاهم نامه طراحی خودرو سخن می گفت، اظهار داشت: صنعت قطعه سازی در این سال های سخت توانستند داخلی سازی خودروها را پیش ببرند و ایران خودرو توانست سال گذشته بیش از ۶۰۰هزار خودرو تولید کند.

وی با اشاره به رتبه سوم صنعت خودرو در شاخص GDP کشور اظهار کرد:‌ هوشمندی مدیران خودروسازی و حمایت وزیر صنعت موجب شد تا تعداد تولید خودرو از کم تر از یک میلیون به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه افزایش یابد. وی تنها راه حضور گسترده در بازار منطقه را طراحی پلتفرم و تنوع محصولات دانست.

وی گردش مالی خودروسازی را ۸۰میلیارد تومان دانست و اظهار کرد: از این میزان ۶۶ میلیارد تومان گردش مالی اختصاص به قطعه سازان دارد.

وی اظهار امیدواری کرد: با امضای این قرارداد و مشارکت قطعه سازان به هدف ۴۰ درصدی ساخت داخل که قرار بود در جوینت ونچرها اتفاق بیفتد دست پیدا کنیم.

رضایی در پایان با ابراز خوشحالی از حضور دانشگاه های تراز اول کشور در این تفاهم نامه آن را کاری ارزشمند خواند و رابطه گسترده تر صنعت و دانشگاه را در آینده نزدیک خواستار شد.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما