چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
افزایش مالیات یا خروج از اتحادیه، تقصیرکدام است؟

سقوط بازار فروش خودرو بریتانیا

کاهش بیست درصدی فروش خودرو در بریتانیا در ماه گذشته زنگ خطر را در گوش سیاستمداران و اهالی صنعت خودرو آن سرزمین به صدا درآورده است. هر کدام از مفسران و کارشناسان اقتصادی علتی برای این افت ناگهانی در نظر گرفته‌اند. نویسندگان گزارش‌های منتشر شده در این مورد از افزایش مالیات ها تا جریمه خودروهای دیزل و آغاز مراحل اجرایی خروج از اتحادیه اروپا را به عنوان مقصران سقوط بازار خودرو در بریتانیا برشمرده‌اند و البته هنوز راه حلی مشخص و قطعی برای رفع این معضل ارائه نداده‌اند

به گزارش اخبار خودرو ،گاردین روز گذشته در مقاله‌ای با عنوان «فروش خودرو در بریتانیا به علت تغییر قوانین مالیاتی و افزایش قیمت‌ها یک‌پنجم افت داشت» به نقل از رویترز نوشت: «جامعه تولیدکنندگان و معامله‌گران وسایل نقلیه موتوری (SMMT) روز پنجشنبه گزارش داد که ثبت پلاک خودروها در ماه گذشته (ماه آوریل میلادی، از ۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت ۹۶) تقریباً به میزان بیست درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته افت داشته است.

ماه قبل از آن روندی معکوس جریان داشت. فروش در ماه مارس (اسفند تا اوایل فروردین) افزایش داشت، چون خریداران خودرو  به‌منظور پرهیز از مالیات‌های غیرمستقیم (VED) تازه‌ای که قرار بود بر فروش خودروها وضع شود که موجب می‌شد قیمت خودروهای جدید به میزان قابل ملاحظه‌ای بالا برود.»

در این گزارش گاردین با ارائه آماری از زبان مایک هِیوز، مدیر عامل  SMMT که در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام شده، نوشته است که وی انتظار این افت را داشته است. «با هجوم برای ثبت پلاک‌ خودروهای جدید به‌منظور پرهیز از افزایش مالیات‌های VED قبل از پایان ماه مارس و همچنین روزهای فروش کمتری که به علت تقابل با ایام عید پاک پدید آمده است، (نرخ افزایش) فروش در ماه آوریل خیلی کندتر خواهد بود.»

در ماه آوریل در مجموع ۱۵۲۰۷۶ دستگاه خودرو در بریتانیا شماره شده که تقریباً ۶۰ درصد آن مربوط به خرید خودروهای دولتی و  تجاری بوده است. به گفته هیوز افت فروش نسبت به۱۷۰ هزار دستگاه در ماه مارس الزاماً به معنی یک روند سقوط نیست. وی خاطرنشان کرده که «آوریل همیشه یکی از ضعیف‌ترین ماه‌ها از لحاظ خرده‌فروشی خودروی نو بوده است.»

در همین حال، به گزارش اتواکسپرس تقاضای خودروهای دیزل در ماه آوریل با کاهشی به میزان ۲۷٫۳ درصد روبه رو بوده که می‌توان آن را به علت وضع قوانین ضد آلایندگی و علیه دارندگان خودروهای دیزل دانست. کاهش تقاضا برای خودروهای بنزینی در ماه گذشته میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳٫۱ درصد بوده است و حتی خودروهای با سوخت جایگزین که در ماه مارس ۲۳٫۸ درصد رشد تقاضا نشان داده، در ماه آوریل ۱٫۳ درصد کاهش پیدا کرده است. بر اساس این گزارش خودروسازی آمریکایی فورد با فروش فیستا در صدر جدول فروش ماه گذشته بریتانیا قرار گرفته و فورد فوکوس نیز پس از فیستا در جایگاه دوم بوده و تعداد فورد فوکوس پلاک شده در آن کشور از آغاز سال جاری میلادی تا پایان ماه چهارم (آوریل) به ۲۷۳۰۷ دستگاه رسیده است. واکسهال کورسا در این فهرست با ۲۳۷۶۵ دستگاه در مدت چهار ماه در جایگاه سوم قرار دارد. به نوشته گاردین در هفته گذشته گزارش‌های متعددی مبنی بر اعمال مجازات برای دارندگان خودروهای دیزل در رسانه‌‌های انگلستان منتشر و سبب نگرانی خریداران شده است. این در حالی است که در ماه‌های گذشته مباحث مربوط به چگونگی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا پس از رفراندوم موسوم به برگزیت در جریان بوده و موضوع اجرایی شدن روند خروج بریتانیا در ماه‌های آتی و مشکلات متعدد حقوقی و اقتصادی ناشی از آن جو روانی آشفته‌ای در بازار آن کشور پدید آورده است. جامعه SMMT تخمین زده است که صنعت خودرو سالانه ۱۸٫۹ میلیارد دلار وارد اقتصاد بریتانیا می‌کند. ۸۱۴ هزار بریتانیایی در مشاغل وابسته به صنعت خودرو شاغلند.

 

نویسنده : آرمین محسنی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما