چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹

شهر خودروهای خودران در کره جنوبی

کره جنوبی در حال ساخت شهری برای آزمایش فناوری های خودران است که در آن محیط ها و وضعیت های جاده ای مختلف در نظر گرفته شده است.

به گزارش اخبار خودرو به نقل بیزینس کره، در کره جنوبی شهری مخصوص آزمایش فناوری های خودران ساخته خواهد شد که K-Cityy نامیده می شود. می توان در این شهر کوچک خودروهای خودران را بدون نیاز به دریافت اجازه، مورد آزمایش قرار داد.

البته دولت کره جنوبی در ماه نوامبر اجازه آزمایش خودروهای خودران را صادر کرد تا از بقیه کشورهای پیشرو در این زمینه عقب نماند.

اما طبق گزارش های منتشر شده این شهر بیشتر برای آزمایش فناوری های در حال ساخت مناسب است.

هم اکنون این شهر با مساحت ۳۶۰ هزار مترمربع در حال ساخت است که در آن خطوط مخصوص حرکت اتوبوس، بزرگراه ها و مناطقی برای پارک خودکار نیز در نظر گرفته شده است.

همچنین این شهر بزرگترین محوطه مخصوص آزمایش خودروهای خودران در جهان به حساب می آید.

خودروسازانی مانند کیاموتورز و هیوندایی تمایل دارند فناوری های جدیدشان را در این شهر آزمایش کنند. از سوی دیگر سامسونگ نیز به تازگی مجوز آزمایش خودروهای خودران در جاده های عمومی را دریافت کرده نیز از تجهیزات این شهر استفاده خواهد کرد.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. حمید
    در ارتباط با مطلب : شهر خودروهای خودران در کره جنوبی

    سلام . خوب این که چیزی نیست مدیران خودرو سازی می گویند نباید آشغال های ۴۰ سال پیش را که مردم می خرند و جانشان را هم سر این موضوع از دست می دهند بصورت دستوری از خط تولید جمع کرد باید تا جایی که امکانش است به مردم انداخت.

دیدگاه شما