چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۹
رئیس هیات عامل ایدرو:

بازار بزرگ ایران و کشورهای منطقه فرصت خوبی برای مشارکت قطعه سازان برزیلی است

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: بازار ایران با پتانسیل تولید سالیانه ۲ میلیون دستگاه خودرو و بازار بزرگ کشورهای همسایه و منطقه، فرصت خوبی برای مشارکت شرکت ها و قطعه سازان برزیلی است.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از ایرنا ،«منصور معظمی» عصر امروز (چهارشنبه) در نشست انجمن قطعات خودروی برزیل در ایدرو با بیان اینکه صنعت خودروی ایران از پتانسیل تولید سالیانه ۲ میلیون دستگاه خودرو برخوردار است، افزود: سال گذشته حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شد و برای تولید یک میلیون و ۶۰ ۰هزار دستگاه خودرو در سال جاری برنامه ریزی شده است.

به گفته این مقام مسئول، با توجه به وجود بازار بسیار خوب در اطراف ایران و کشورهای همسایه، ایران به دنبال توسعه بازار خود با مشارکت صاحبان برند و کشورهای صاحب نام صنایع خودروسازی است.

وی با اشاره به سطح مناسب خودروسازی برزیل یادآور شد: ایران نیز از ظرفیت های مناسبی در صنعت قطعه سازی برخوردار است و بویژه پس از اجرایی شدن برجام فرصت های مناسبی برای مشارکت شرکت های ایرانی و خارجی فراهم شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تاکنون ۶ قرارداد همکاری در زمینه ساخت و تولید خودرو در ایران پس از برجام منعقد شده که به معنای تولید اتومبیل های باکیفیت تر و ارزانتر در کشور است.

معظمی خاطرنشان کرد: جمعیت ۸۰ میلیونی ایران بازار بسیار خوب و رو به رشدی برای توسعه صنعت خودروسازی کشور است و عقیده دارم زمینه بسیار مناسبی برای مشارکت شرکت های برزیلی و ایرانی وجود دارد.

وی با اشاره به آمار یک هزار و ۲۰۰ شرکت قطعه ساز در ایران که همگی متعلق به بخش خصوصی اند، خاطرنشان کرد: سیاستگذاری کلان در زمینه این صنعت با وزارت صنعت است، اما همه سرمایه گذاری ها و اقدامات توسط بخش خصوصی انجام می شود.

رییس هیات عامل ایدرو افزود: با توجه به شرایط اقتصادی برزیل، امروز فرصت بسیار خوبی برای شرکت های این کشور برای مشارکت با ایران فراهم است.

وی تصریح کرد: شرکت های ایرانی در زمینه ساخت و تولید انواع خودروهای تجاری نظیر کامیون و اتوبوس، آماده همکاری با شرکت های برزیلی اند.

به گفته معظمی، گردش مالی سال گذشته صنعت خودروی کشور ۲۷ میلیارد دلار بود که ۱۶ میلیارد دلار آن مربوط به تولید داخل و سه میلیارد دلار آن واردات خودرو و قطعات مربوطه بوده است.

در ادامه این نشست ، نمایندگان بخش خصوصی برزیل حاضر در جلسه به اظهار نظر پرداختند و نماینده اپکس (سازمان تجارت و توسعه سرمایه گذاری برزیل) اظهار داشت: این سازمان همراه با بانک توسعه ملی برزیل، فرصت های توسعه صنعتی برای فعالان صنعتی برزیل فراهم می کند.

به گفته وی، اپکس در ۷۰ زمینه صنعتی فعال است که صنعت قطعه سازی یکی از آنهاست و ابراز امیدواری کرد دو کشور بتوانند همکاری های خوبی در این زمینه و بخش حمل و نقل داشته باشند.

این مقام مسئول برزیلی با اشاره به حضور شرکت های ترکیه در برزیل و استفاده از تجربیات این کشور در زمینه قطعه سازی در سال های گذشته، اظهار امیدواری کرد همین تجربه مشترک را با شرکت های ایرانی داشته باشند.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما