جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۷:۲۰
نسل جدید ایبیزا در بارسلونا معرفی شد

هاچ بک اسپانیایی در انتظار جهانی شدن

سئات، زیرمجموعه اسپانیایی فولکس‌واگن در حالی نسل پنجم هاچبک ساب‌کامپکت خود، ایبیزا را در بارسلونا به نمایش گذاشته که پس از نزدیک به یک دهه، به سوددِهی رسیده است. و از آنجایی که جوان تر ها، بخش عمده ای از خریداران ساخته های این برند را تشکیل می دهند، ایبیزای ۲۰۱۸ محصولی استراتژیک در جهت حفظ و ارتقاء این روند رو به رشد سئات خواهد بود و با آن، سئات رویا های بزرگی را در سر دارد.

به گزارش اخبار خودرو ،ایبیزای ۲۰۱۸ با تناسبات و خطوطی تیز تر به نسبت نسل فعلی، در هیبت هاچبکی اسپرتی تر، تکامل یافته و حال، مخصوصا در فرم ها و خطوط نمای جانبی، به ساخته کامپکت این خودروساز اسپانیایی یعنی لئون نزدیک تر شده است. کابین ایبیزا در نسل جدید از سادگی محض نسل فعلی کمی فاصله گرفته و سعی دارد کمی بالارده تر و شیک تر جلوه کند، مخصوصا با نمایشگر لمسی کشیده و بزرگ ۸ اینچی که روی داشبورد دو رنگ آن قرار گرفته است. همزاد اسپانیایی فولکس‌واگن پولو با امکاناتی نظیر سیستم اطلاعات و سرگرمی با رابط کاربری اندروید و iOS و MirrorLink، دوربین دید عقب، پخش ۳۰۰ وات Beats با ۷ بلندگو، هشدار احتمال تصادف از روبرو، همیار ترافیک سنگین، کروزکنترل تطبیق‌پذیر، نورپردازی LED محیط داخلی و چراغ های تمام LED جلو عرضه خواهد شد.

ایبیزای نسل پنج با موتور های ۳ سیلندر ۱٫۰ لیتری توربو ۹۵ و ۱۱۵ اسبی، و ۱٫۵ لیتری توربو ۱۵۰ اسبی، ۱٫۶ توربودیزل ۸۰، ۹۵ و ۱۱۰ اسبی و ۱٫۰ لیتری توربو دوگانه‌سوز (بنزین-CNG) گروه فولکس‌واگن عرضه می شود. گیربکس نیز بسته به موتور و مدل انتخابی، می توانند از نوع پنج یا شش سرعته دستی و یا ۷ سرعته اتومات دو کلاچ باشد. همچنین گفتنی است زیرسازی ایبیزای نسل پنج، مبنایی برای توسعه کراس‌اوور ساب‌کامپکتی کوچکتر از آلتکا بنام آرونا خواهد بود که به نوعی آلترناتیو ارزان قیمت آئودی Q2 است.

نویسنده : آرمین محسنی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما