جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
ب‌ام‌و سری ۸ کوپه سال آینده راهی بازار می‌شود

جایگزین سری ۶، رقیب S کلاس

ب‌ام‌و به تازگی خبر از بازگشت کوپه‌ لوکس و اسپرت سری ۸ داده است که برای رقابت با مرسدس بنز اس کلاس کوپه به بازار عرضه می‌شود.

به گزارش اخبار خودرو ،یک سال پس از ثبت چند نام تجاری بالاخره با تایید رسمی ب‌ام‌و، کوپه‌ قدرتمند و لوکس سری ۸ مجدد تولید و به بازار عرضه خواهد کرد. این خودرو برای عرضه به بازار در سال آینده‌ میلادی برنامه‌ریزی شده است. طبق اخبار منتشر شده بی‌ام‌و نمونه‌ اولیه‌ سری ۸ را دو هفته‌ بعد و در رویداد Concorso d’Eleganza Villa d’Este رونمایی خواهد کرد. در همین راستا نیز غول خودروسازی باواریا تصویری از شمایل کلی خودرو منتشر کرده است که انتظار برای مشاهده‌ آن را بسیار سخت می‌کند. طبق این تصویر با خودرویی کشیده، عضلانی و مجلل مواجه هستیم که شکوه و وقار متفاوتی را در قیاس با محصولات ب‌ام‌و به همراه خواهد داشت.

هارالد کروگر مدیر ب‌ام‌و طی بیانیه‌ای و در خصوص سری ۸ گفت:

ب‌ام‌و سری ۸ طبق سنت ما و به عنوان خودروی کوپه لوکس و اسپرت توسعه یافته است و جایگاه ویژه‌ای در بین محصولات ما خواهد داشت. این خودرو به خوبی توانایی ما در تولید محصولات لوکس را به نمایش خواهد گذاشت و جایگاه ب‌ام‌و در این بخش از بازار را ارتقا می‌دهد. ب‌ام‌و سری ۸ کوپه نماد کاملی از خودروی اسپرت و لوکس خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که نسخه‌ کوپه‌ سری ۸ انتهای سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شود و پس از مدت کوتاهی نیز نسخه‌ روباز آن به فروش رسد. همچنین می‌توان انتظار نسخه‌ قدرتمند‌تر M را نیز داشت. ب‌ام‌و به احتمال قوی از پیشرانه‌ ۱۲ سیلندر رولزرویس نیز در سری ۸ بهره ببرد. با توجه به این حقیقت که سری ۸ در واقع نسخه‌ کوپه‌ سری ۷ بوده و به رقابت با مرسدس بنز اس کلاس کوپه خواهد پرداخت، پس برچسب قیمت پایینی را نیز به همراه نخواهد داشت. به گفته‌ برخی منابع این خودرو با قیمت ۱۶۵ هزار دلار به بازار عرضه خواهد شد.

نویسنده : آرمین محسنی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما