شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۳

آلمان مجوز تست اتومبیل های خودران را صادر کرد

دیگر نیازی نیست خودروسازان آلمانی برای تست اتومبیل های خودران خود به جاده های کالیفرنیا بروند. دولت آلمان با وضع سلسله قوانینی امکان انجام آزمایش های مربوط به اتومبیل های خودران را در جاده های این کشور فراهم کرد.

به گزارش اخبار خودرو ،دیگر نیازی نیست خودروسازان آلمانی برای تست اتومبیل های خودران خود به جاده های کالیفرنیا بروند. دولت آلمان با وضع سلسله قوانینی امکان انجام آزمایش های مربوط به اتومبیل های خودران را در جاده های این کشور فراهم کرد. البته این آزمایشات باید تحت شرایط خاصی صورت بگیرد. به عنوان مثال راننده باید در تمام طول مراحل آزمایش در پشت فرمان قرار بگیرد. وی می‍تواند نگاه خود را از جاده برداشته، با بقیه گفتگو کند، از تلفن همراه استفاده کرده یا وبگردی نماید. اما باید در پشت فرمان حضور داشته باشد تا در شرایطی که هوش مصنوعی نیاز دارد هدایت خودرو را به دست بگیرد.

به علاوه باید یک جعبه سیاه در خودرو نصب شود که وقایع و اطلاعات سفر برای خودرو و راننده در آن ثبت گردد. این موضوع بیشتر برای تعیین مقصر در تصادفات ضرورت دارد. بنابراین در صورتی که عامل انسانی مقصر باشد، راننده باید خسارت را پرداخته و در صورتی که مشکل از هوش مصنوعی باشد پرداخت خسارت به عهده سازنده خواهد بود.

این قوانین جدید کار را برای خودروسازان آلمانی که برخی از آنها بزرگترین سازندگان اتومبیل در جهان هستند تسهیل می‍کند؛ تا فناوری های جدید خود را آزمایش نمایند. البته از آنجایی که ایالت کالیفرنیا احتمالا در پایان سال جاری میلادی مجوز حرکت خودروهای بدون راننده در جاده ها را صادر می‍کند، شرکت هایی مثل مرسدس بنز، بی ام و و فولکس واگن به سرعت آزمایش های خود را در این ایالت متوقف نخواهند کرد. با وجود اینکه آلمان حرکت اتومبیل های خودران را بطور آزمایشی پذیرفته اما به نظر نمی‍رسد بازنگری های جدی در قوانین به منظور لحاظ کردن فناوری های جدید تا سال ۲۰۱۹ انجام شود.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما