دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
آهنگ رشد صنعت خودروی چین رو به کاستی گذاشته است

کاهش تقاضا برای خودرو در بزرگترین بازار دنیا

طبق اعلام انجمن تولیدکنندگان خودرو چین افت شدیدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان داده است. به گفته این انجمن که بزرگترین تشکل خودروسازان چینی است، در ماه گذشته میلادی ۱٫۷ میلیون دستگاه اتومبیل سواری در چین فروخته شده است و این رقم از کاهشی ۳٫۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت دارد

ساسان گلفر: فروش خودرو در چین در ماه آوریل میلادی (۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶) طبق اعلام انجمن تولیدکنندگان خودرو چین افت شدیدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان داده است. به گفته این انجمن که بزرگترین تشکل خودروسازان چینی است، در ماه گذشته میلادی ۱٫۷ میلیون دستگاه اتومبیل سواری در چین فروخته شده است و این رقم از کاهشی ۳٫۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت دارد. این در حالی است که بازار خودروی چین، یک ماه پیش از آن در ماه مارس جاری (۱۹ اسفند گذشته تا ۱۱ فروردین) رشد ۱٫۷ درصدی فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن را تجربه کرده بود.

در ماه آوریل مجموع فروش انواع خودرو، از جمله اتوبوس و کامیون در چین به میزان ۲٫۲ درصد نسبت به سال پیش از آن افت داشته و تا حد ۲٫۱ میلیون کاهش یافته است. به گزارش اسوشیتدپرس، انجمن تولید کنندگان خودرو چین روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: «تولید و فروش خودرو در ماه گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافته است.» در این بیانیه همچنین به عامل اصلی افت فروش اشاره شده و آمده که  «تقاضا در بازار خودرو ضعیف بوده است.» تعداد خودروهای  فرخته شده برندهای چینی در آن کشور در ماه آوریل حدود ۷۳۳ هزار دستگاه بود. این تعداد نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی کاهشی  ۱٫۹ درصدی را نشان داده است. کارشناسان و تحلیلگران بازار خودروی چین علت کاهش تقاضا برای خرید خودرو در آن کشور و بی‌میلی رانندگان برای تملک اتومبیل را بیش از همه به سیاست‌های مالیاتی دولت پکن نسبت می‌دهند. قانونگذاران چینی سیستم مالیات بر فروش تازه‌ای وضع کرده‌اند که از ابتدای سال جاری میلادی (ماه ژانویه ۲۰۱۷ برابر با دی ماه ۱۳۹۵) به اجرا درآمد و بر اساس آن وسایل نقلیه دارای موتورهای کوچک نیز ملزم به پرداخت مالیات شدند. البته تحلیلگران با پیش‌بینی احتمال رشد متوسطی در  این بازار در ماه‌های آتی به نوعی ابراز خوش‌بینی کرده‌اند اما آنچه مسلم است اینکه حتی در صورت وجود رشدی اندک در فروش خودرو در هفت ماهه باقی مانده از سال ۲۰۱۷ میلادی، باز هم در مقایسه  با ۱۵ درصد رشدی که بازار چین در سال ۲۰۱۶ تجربه کرده، حصول به این رشد دستاورد بزرگی برای صنعت خودرو چین در مقام یکی از بزرگترین کشورهای صنعتی جهان محسوب نمی‌شود. فروش خودرو در چین تا این مقطع از سال ۲۰۱۷ با رشدی ۲٫۵ درصدی به  رقم ۷٫۷ میلیون دستگاه رسیده است. سال گذشته در چین حدود ۲۴٫۴ میلیون خودرو فروخته شد که این تعداد بیش از هر کشور دیگری در دنیا بود. چین با این حجم خرید و فروش خودرو مهم‌ترین بازار برای خودروسازان جهانی است. در این شرایط کند شدن نرخ رشد بازار چین آثار نامطلوبی در صنعت خودرو در سراسر جهان برجا گذاشته است. البته بخش خودروهای شاسی بلند در این بازار نیز همچون سایر کشورهای دنیا و از جمله آمریکا  وضعیت قابل قبولی دارد. انجمن تولید کنندگان خودرو چین اعلام کرده است که بخش  SUV در این بازار تنها بخشی بوده که در ماه آوریل رشد داشته و با افزایش فروش ۱۱٫۱ درصدی همراه بوده است. تعداد SUVهای فروخته شده در آن کشور در  یک سال گذشته به ۶۸۴۴۰۰ دستگاه رسیده است. خانواده‌های چینی به خودروهای شاسی بلند علاقه دارند و این نوع وسیله نقلیه را امن‌تر می‌دانند. همین محبوبیت SUV به خودروسازان کمک کرده است تا کاهش تقاضای شدید بخش خودروهای سدان را جبران کنند. کاهش تقاضا برای خودروی سدان در ماه گذشته میلادی حدود ۷٫۷ درصد بودو در بخش مینی‌ون‌ها افت فروش به ۲۰ درصد رسید.

نویسنده : آرمین محسنی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما