شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵

« الکسترا » ابرخودروی الکتریکی سوئیسی ، با قدرتی فراتر از فراری

الکسترا متعلق به یک شرکت سوئیسی بوده، در آلمان تولید شده و از طراحی ایتالیایی الهام گرفته است

به گزارش اخبار خودرو ، در فوریه گذشته خبری منتشر شد که حاکی از ورود یک تازه وارد به جمع ابرخودروهای الکتریکی می‌داد. این خودروی جدید که اصالتی سوئیسی داشته و اهل ژنو می‌باشد الکسترا نامیده شده و شتاب صفر تا صد آن ۲٫۳ ثانیه بوده و ضمنا بصورت محدود و فقط به تعداد ۱۰۰ دستگاه تولید خواهد شد. به تازگی تصاویر و مشخصات بیشتری از الکسترا انتشار یافته که می‌تواند شما را شگفت زده کند.

Elextra

Elextra

الکسترا نه تنها می‌تواند لقب سریع ترین اتومبیل الکتریکی ساخته شده تا کنون را از آن خود کرده و بالاتر از تسلا مدل S P100D (با شتاب ۲٫۴ ثانیه) قرار بگیرد، بلکه با قدرت ۶۸۰ اسب بخار حتی از فراری ۴۸۸ GTB نیز قدرتمندتر می‌باشد.

Elextra

Elextra

حداکثر سرعت الکسترا به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده که البته قطعا توان واقعی این ابرخودرو بسیار فراتر از این اعداد است. همانند تسلا مدل S چهار نفره و از چهار درب برخوردار بوده و چهار چرخ متحرک می‌باشد.

Elextra

Elextra

سازنده در خصوص ظرفیت باتری های این خودرو مطلبی عنوان نکرده و به اعلام برد ۳۷۰ مایلی با یک بار شارژ بسنده نموده است. طراحی الکسترا توسط طراحی سوئیسی، رابرت پالم صورت گرفته و به عقیده کارشناسان جنبه هایی از طراحی رترو در آن به چشم می‌خورد، که بی شباهت به مدل های دهه ۷۰ لامبورگینی یا کانسپت های ایتالیایی در آن زمان نیست.

Elextra

Elextra

پالم در این خصوص توضیح می‌دهد: «ایده نهفته در پس طراحی الکسترا ترکیب خطوط لبه دار و تیز می‌باشد که سمبل سوپراسپرت های ایتالیایی در گذشته است. این امر ضمن اینکه یادآور طراحی های جذاب، قوی و خاطره انگیزی می‌باشد با فناوری های مدرن امروز نیز ترکیب گشته است.»

تولید الکسترا در تاسیساتی در اشتوتگارت آلمان انجام خواهد شد و در خصوص زمان آغاز تولید یا قیمت آن هنوز اطلاعاتی در دست نیست

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما