یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
در نخستین روز پیروزی شیخ دیپلمات رخ داد

ارزش گروه خودرویی به ۱۸ هزار میلیارد تومان رسید

روز گذشته با اعلام پیروزی حس روحانی در دوازدهیمن دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، بورس تهران به استقبال این رویداد رفت و با افزایش ۷۳۳ واحدی در شاخص کل روبه‌رو شد. همچنین در معاملات گروه خودرویی، این گروه بیشترین میزان داد‌و‌ستد را بین صنایع بورسی به خود اختصاص داد.

به گزارش اخبار خودرو ،روز گذشته با اعلام پیروزی حس روحانی در دوازدهیمن دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، بورس تهران به استقبال این رویداد رفت و با افزایش ۷۳۳ واحدی در شاخص کل روبه‌رو شد. همچنین در معاملات گروه خودرویی، این گروه بیشترین میزان داد‌و‌ستد را بین صنایع بورسی به خود اختصاص داد.
به گزارش روزنامه «دنیای خودرو»، این در حالی است که ارزش بازار گروه خودرویی تا پایان معاملات روز گذشته بالغ بر ۱۸هزار و ۴۱۱ هزار میلیارد تومان شد.
این در حالی است که در ۲۰ هزار و ۲۶۰ نوبت معاملاتی، ۴۲۵ میلیون و ۴۰۰ هزار سهم به ارزش ۵۹ میلیاردو ۵۷۸ میلیون تومان مورد داد‌و‌ستد قرار گرفت.
همچنین اکثر نمادهای گروه خودرویی ازجمله سایپا، ایران‌خودرو، پارس‌خودرو، زامیاد، ایران‌خودرو دیزل، سرمایه‌گذاری رنا، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو و …. مثبت شدند. بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه حسن روحانی در حال حاضر رئیس‌جمهور دولت یازدهم است، به‌نظر می‌رسد رفتار هیجانی که بازار سرمایه پس از انتخابات وی در سال ۹۲ به خود دید، بار دیگر تکرار نشود. این در حالی است که از خرداد تا دی‌ماه ۹۲، شاخص کل رشد صد‌درصدی را تجربه کرد که در آن دوران خوش بینی به توافق هسته‌ای، رفع تحریم‌ها و آثار اقتصادی آن باعث شد بازار سرمایه رشد خیره‌کننده‌ای را ثبت کند اما در شرایط امروز برجام امضا شده است و به‌گفته دولتمردان بخش قابل‌توجهی از تحریم‌ها حذف شده است. از سوی دیگر در معاملات روز گذشته دیده شد بازار سرمایه حدود ۲ ساعت شاهد رشد پرسرعتی بود اما پس از آن بازار آرام شد. در صورتی که متغیرهای اقتصادی تغییری داشته باشند، ممکن است روند بازار سرمایه تغییر کند.
کارشناسان بازار سرمایه معتقدند در نیمه‌اول سال جاری بازار سرمایه شاهد اتفاق خاصی ناشی از انتخاب حسن روحانی و سیاست‌گذاری‌های اقتصادی دولت آینده نباشد و اگر قرار باشد اتفاقی هم رخ دهد، در نیمه دوم سال خواهد بود. به بیان دیگر می‌توان گفت انتظار برای اعلام برنامه‌های جدید رئیس دولت در ۴ سال آینده در کنار تثبیت برنامه‌های دولت کنونی باعث می‌شوند بازار سهام دوباره وزن بیشتری را برای امیدهای تازه خود ترسیم کند. این در حالی است که انتظار روانی بازار سهام برای افزایش سودآوری شرکت‌های بورسی در کنار برخی برنامه‌های بلندمدت دولت برای تقویت زیرساخت‌های بازار سهام باعث شده‌اند بازار سهام هم‌زمان با اعلام نتایج آرای ریاست‌جمهوری امیدوارانه متقاضی خرید سهام باشند، هرچند هنوز حجم معاملات سهام در بورس چندان دلچسب نیست اما می‌توان انتظار داشت با تداوم حمایت حقوقی‌ها فضایی شاداب و پرطراوت را بر کلیت معاملات بازار سهام حاکم کرد. همچنین در پایان معاملات روز گذشته شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش ۷۷۸ واحدی به رقم ۸۱ هزار و ۱۲۳ واحد رسید و ارزش کل معاملات بورس تهران نیز به بیش از ۱۱۱ میلیارد تومان با حجم معاملات ۶۵۵ میلیون سهمی رسید.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما