دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱

طراحی پلت‌فرم در برنامه‌های صنعت خودرو قرار دارد؟

کارشناسان صنعت خودرو معتقدند قراردادهای اخیر خودروسازان با طرف‌های خارجی منجر به تحول تکنولوژی تولید در این صنعت می‌شود.

یک مساله
به گزارش اخبار خودرو ،کارشناسان صنعت خودرو معتقدند قراردادهای اخیر خودروسازان با طرف‌های خارجی منجر به تحول تکنولوژی تولید در این صنعت می‌شود.
نکته مهم‌تر این است که امروز عدم پاسخ‌گویی پلت‌فرم‌های قدیمی در ارتقای کیفی تولید، مستلزم اصلاحات اساسی و جایگزینی پلت‌فرم‌های جدید است، بی‌تردید صنعت خودروی کشور به‌واسطه جوینت‌ونچر و امضای قرارداد همکاری در حوزه طراحی و سرمایه‌گذاری در حوزه تحقیق و توسعه، می‌تواند به طراحی و ساخت پلت‌فرم‌های جدید دست یابد.

یک پیشنهاد
سوال این است، تفاهم‌نامه‌هایی که اخیرا برای تولید و طراحی پلت‌فرم داخلی امضا شده‌اند، برای طراحی و تولید پلت‌فرم منجر به قرارداد قطعی خواهند شد؟ باید یک برنامه مدون برای طراحی و تولید خودروهای جدید در دولت جدید تدوین و بر اساس آن قراردادها و تفاهم‌نامه امضا شوند. در دنیا هنگامی که استانداردهای تولید خودرو ارتقا پیدا می‌کند و پلت‌فرم‌های قبلی توان پاسخگویی به خواسته استانداردهای جدید را ندارند، از مرحله تولید خارج می‌شوند. هر‌چند در برخی شرایط اصلاحاتی روی پلت فرم‌های قدیمی صورت می‌گیرد و معمولا هزینه بالایی را به شرکت‌ها
تحمیل می‌کند.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما