دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰

اتهام تقلب دیزلی به وانت‌های جی‌ام

جنرال‌موتورز متهم به استفاده از شیوه تقلبی مشابه فولکس‌واگن در وانت‌های دیزلی سنگین خود به‌منظور تقلب در تست‌های آلایندگی و پشت سر گذاشتن قوانین آلایندگی است.

به گزارش اخبار خودرو ،جنرال‌موتورز متهم به استفاده از شیوه تقلبی مشابه فولکس‌واگن در وانت‌های دیزلی سنگین خود به‌منظور تقلب در تست‌های آلایندگی و پشت سر گذاشتن قوانین آلایندگی است. بر این اساس، ۷۰۵ هزار نفر از مالکان وانت‌های سنگین سیلورادو و سیرا که بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ فروخته شده‌اند و به موتور ۶٫۶ لیتری دورامکس دیزلی مجهز هستند، بر علیه این خودروساز اقامه دعوی کرده‌اند و مدعی هستند جنرال موتورز از چند وسیله تقلب برای پنهان ساختن آلایندگی خودروها استفاده کرده است. بنابراین شکایت، گفته می‌شود ابزار تقلب جنرال‌موتورز کمک کرده تا به‌رغم آلایندگی دو تا پنج برابر بیش‌تر از محدودیت قانونی در وانت‌های این خودروساز تاییدیه برای آن‌ها صادر شود. ممکن است وانت‌های سنگین جنرال‌موتورز با سوءتعبیر رابطه بین کنترل آلایندگی و موتورهای دیزلی مواجه شده باشند که در آن نرم‌افزاری برای کنترل کاهش آلایندگی در طیف خاصی از پارامترها همچون دور موتور بالا به منظور افزایش سرعت یا توان کشش استفاده می‌شود. شورولت سیلورادو دیزلی دورامکس و GMC سیرا با تمام قوانین آلایندگی CARB و EPA منطبق هستند. از سال ۲۰۱۵، جنرال موتورز ششمین خودروسازی است که به تقلب دیزلی متهم شده که این امر بار دیگر اعتبار تکنولوژی دیزل پاک را زیر سوال برده است.

نمایش تراکتورها
در گیلان و کرمانشاه

دوازدهمین نمایشگاه تخصصی خودروها، ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی با حضور کامبیز عباسی، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی و علیرضا شعبان‌نژاد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در محل نمایشگاه‌های دائمی استان گیلان برگزار شد. شعبان‌نژاد با حضور در محل این نمایشگاه گفت: از سال ۹۲ تاکنون ۱۷۵ میلیارد تومان تسهیلات در استان از محل خط اعتباری مکانیزاسیون هزینه شده که نتیجه آن ورود ۱۰ هزار دستگاه به بخش کشاورزی استان بوده است.
وی افزود: امروزه با وجود برداشته شدن یارانه از تسهیلات بخش مکانیزاسیون، شاهد استقبال چشمگیر کشاورزان از تسهیلات ویژه خرید خودروها و ادوات کشاورزی هستیم. اما در همین حال خبر می‌رسد که نمایشگاه مشابهی هم شهریورماه امسال در کرمانشاه برگزار خواهد شد.
حامد وفا‌پور، مدیر روابط‌عمومی نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه در این باره گفت: این نمایشگاه با توجه به نیاز مبرم منطقه به فرآورده‌های کشاورزی و لازمه استفاده از خودروها، ماشین‌آلات و ملزومات نوین و کارآمد صنعت کشاورزی هشتم تا یازدهم شهریورماه جاری در کرمانشاه برگزار می‌شود.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما