سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰

مهم‌ ترین اقدام نیمه‌ تمام دولت در زمینه خودروسازی

یکی از اقدامات مهم دولت یازدهم در خودروسازی، هموار کردن مسیر بازگشت خارجی‌ها به این صنعت بود. کشورهایی که در جریان تحریم‌ها از ایران رفته بودند و برای سرمایه‌گذاری در این صنعت اعتماد کافی نداشتند.

یک مساله
به گزارش اخبار خودرو ،یکی از اقدامات مهم دولت یازدهم در خودروسازی، هموار کردن مسیر بازگشت خارجی‌ها به این صنعت بود. کشورهایی که در جریان تحریم‌ها از ایران رفته بودند و برای سرمایه‌گذاری در این صنعت اعتماد کافی نداشتند. اما دولت یازدهم با امضای برجام و بستن قراردادها راه این خودروسازان را به کشور هموار کرد. اما هنوز این اقدام دولت یازدهم در زمینه ورود خارجی‌ها کامل نیست.

یک پیشنهاد
هنوز برخی تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای امضا‌شده میان شرکت‌های داخلی و خارجی اجرایی نشده‌اند. در این بین اما تا امروز تنها قرارداد ایران‌خودرو و پژو و همچنین هیوندای و کرمان‌موتور وارد فاز اجرایی شده است و سایر قراردادها و تفاهم‌نامه‌ها در صف اجرا هستند. بنابراین از آنجا که به سرانجام رسیدن آنها نقش بسیار کلیدی و مهمی در آینده خودروسازی کشور دارد، یکی از اولویت‌های مهم دولت دوازدهم در صنعت خودرو، می‌تواند به همین موضوع اختصاص یابد.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما