پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶

زیزو با بهترین‌ ماشین‌های آلمانی و انگلیسی مقابل یوونتوس ایتالیا

در کنار همه این افتخارات فوتبالی زیدان به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجموعه داران ماشین در دنیای فوتبال هم شناخته می‌شود. زیدان با ثروت هنگفتی که دارد، به‌راحتی می‌تواند بهترین ماشین‌های دنیا را سوار شود و ظاهرا خودش هم علاقه زیادی به رانندگی دارد.

به گزارش اخبار خودرو ،سرمربی فرانسوی رئال مادرید اسپانیا با مجموعه‌ای از بهترین ماشین‌های آلمانی و انگلیسی در شنبه هفته آینده به دیدار یوونتوس ایتالیا می‌رود تا جام قهرمانی اروپا را تصاحب کند. دور از انتظار نیست زیزو با کسب قهرمانی در این مسابقه، ماشین دیگری را به مجموعه ماشین‌های لوکس خود اضافه کند.

به گزارش روزنامه «دنیای خودرو»، شنبه ۱۳ خرداد روز بزرگی برای فوتبال اروپاست و دو تیم یوونتوس و رئال‌مادرید در فینال لیگ قهرمانان اروپا روی‌در‌روی هم قرار می‌گیرند تا قهرمان این فصل مهم‌ترین مسابقات باشگاهی فوتبال جهان تکلیفش روشن شود.
در این میان زین‌الدین زیدان ملقب به زیزو شرایط خاصی در این بازی دارد. او از یک طرف روی نیمکت سرمربی‌گری رئال‌مادرید خواهد نشست و از طرف دیگر یکی از محبوب‌ترین بازیکنان تاریخ باشگاه یوونتوس است و دو بار با همین تیم به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیده است اما ناکام مانده و اتفاقا تک‌قهرمانی در باشگاه‌های اروپا را با پیراهن رئال مادرید به دست آورده است.
زیدان به‌عنوان یک الجزایری‌تبار در سال ۱۹۷۳ در مارسی فرانسه متولد شد و نخستین بازی خود را به‌عنوان یک بازیکن رسمی بزرگسال در تیم کن انجام داد. او پس از کسب افتخارات محدود در این تیم به یوونتوس رفت و از همان جا درخشش او آغاز شد. این درخشش با تیم رئال مادرید ادامه یافت و یک قهرمانی در جام جهانی و یک قهرمانی در جام ملت‌های اروپا، از زیدان ستاره‌ای تکرارناپذیر در دنیای فوتبال ساخت. اوج دوران زیدان با رئال به فینال جام باشگاه‌های اروپا در سال ۲۰۰۱- ۲۰۰۲با بایرلورکوزن بازمی‌گردد که زیدان گل پیروزی رئال را به زیباترین شکل ممکن به ثمر رساند.
زیدان در مربی‌گری هم بخت بلندی داشت. او در ژانویه ۲۰۱۶ به‌عنوان نخستین تجربه سرمربی‌گری جای رافائل بنیتز نشست که پس از ۷ ماه با کسب نتایج ضعیف برکنار شده بود. زیدان تنها پس از پنج ماه از آغاز حضور در رئال مادرید توانست یازدهمین عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را برای این تیم به ارمغان بیاورد و حالا منتظر دوازدهمین جام است.
در کنار همه این افتخارات فوتبالی زیدان به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجموعه داران ماشین در دنیای فوتبال هم شناخته می‌شود. زیدان با ثروت هنگفتی که دارد، به‌راحتی می‌تواند بهترین ماشین‌های دنیا را سوار شود و ظاهرا خودش هم علاقه زیادی به رانندگی دارد.

خودروهای لوکس آلمانی، یار همیشگی زیزو
در مجموعه ماشین‌های زیدان چه در دوران بازیگری و چه مربیگری آئودی جایگاه خاصی دارد. او تعدادی از ماشین‌های لوکس این شرکت آلمانی تولیدکننده‌های خودروهای لوکس را دارد. آئودی SUV که ماشینی بسیار زیباست و آئودی Q7 به‌عنوان یکی از جذاب‌ترین خودروهای جهان در پارکینگ بزرگ زیرو یافت می‌شود. به هرحال شرکت خودروسازی آئودی که چون دیگر خودروسازان اروپایی پیشینه‌ای طولانی دارد، توانسته است زیدان را هم مانند بسیاری از ستاره‌های دیگر ورزش به خود جذب کند.
آئودی تنها خودروی آلمانی نیست که زیزو به آن علاقه دارد. مرسدس هم در دل این اسطوره فوتبال دنیا جایگاه خاصی دارد. مرسدس همراه با آئودی و ب‌ام‌و سه خودروساز مشهور و لوکس آلمانی هستند و به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروسازان لوکس جهان شناخته می‌شوند. البته زیدان در کنار مرسدس و آئودی، یک ب‌ام‌و M6 هم دارد تا خیال این شرکت بزرگ آلمانی هم راحت باشد که از مواهب تبلیغاتی این ستاره بزرگ فوتبال دنیا بهره‌مند است. طراحی ب‌ام‌و M6 کاملا هنرمندانه و جذاب و به خاطر طراحی خاص بدنه، این مدل آن را نسبت به مدل‌های قبل متفاوت ساخته است.

علاقه زیدان به شاسی‌بلند انگلیسی
در کنار همه این ماشین‌های آلمانی زیدان به یک خودروی خاص انگلیسی هم علاقه‌مند است، رنجروور یک خـودروی شـاسی‌بـلند سواری شهری ـ بیابانی لوکس است و ظاهرا زیدان برای سفرهای خارج از شهر زیاد از این ماشین استفاده می‌کند.
حالا باید منتظر ماند و دید زیزوی فرانسوی سرمربی رئال مادرید اسپانیا با کلکسیون ماشین‌های آلمانی و انگلیسی در برابر یوونتوس ایتالیا چه نتیجه‌ای می‌گیرد. فقط تا شنبه هفته آینده صبر کنید.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما