سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶

لاستیکی‌ها لیدری را از خودرویی‌ها ربودند

ارزش کل بازار گروه خودرویی تاپایان معاملات روز شنبه بالغ بر ۱۷ هزارو ۴۰۰ میلیارد تومان شد. همچنین در این گروه در روز شنبه در ۵ هزارو ۳۸ نوبت معاملاتی ۵۴ میلیون و ۸۴۱ هزار سهم به ارزش ۶ میلیارد و ۸۵۱ میلیون تومان بالغ شد.

به گزارش اخبار خودرو ،در نخستین روز معاملاتی در بورس تهران طی هفته جاری، گروه رینگ و لاستیک توانست بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دهد، به‌طوری‌که در این گروه در ۲ هزار و ۷۹۶ نوبت معاملاتی،۴۷‌میلیون و ۱۸۳ هزار سهم به ارزش ۱۷ میلیارد و ۹۵۵ میلیون تومان مورد داد‌و‌ستد قرار گرفت. این در حالی است که ارزش کل بازار این گروه تا پایان معاملات روز شنبه بالغ بر یک‌هزار و ۷۵۲ میلیارد تومان شد.
به گزارش روزنامه «دنیای خودرو» ارزش کل بازار گروه خودرویی تاپایان معاملات روز شنبه بالغ بر ۱۷ هزارو ۴۰۰ میلیارد تومان شد. همچنین در این گروه در روز شنبه در ۵ هزارو ۳۸ نوبت معاملاتی ۵۴ میلیون و ۸۴۱ هزار سهم به ارزش ۶ میلیارد و ۸۵۱ میلیون تومان بالغ شد.
در گروه لاستیک سه نماد عمده این گروه شامل شرکت‌های گروه صنعتی بارز، کویرتایر و ایران‌تایر معلاملات مثبتی را تجربه کردند. در گروه خودرویی نیز با توجه به بسته بودن نمادهای ایران‌خودرو و سایپا، نماد شرکت‌های پارس‌خودرو، زامیاد، ایران‌خودرودیزل، سایپا آذین، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو و گروه بهمن معاملات مثبتی را تجربه کردند.
بر اساس این گزارش، سایپا دیزل که از زیرمجموعه‌های زیان‌ده سایپاست، برنامه افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی را اعلام کرد. سایپادیزل که از ۲۶ اردیبهشت به‌دلیل تعدیل پیش‌بینی زیان ۱۰۸ ریالی هر سهم با توقف نماد روبه‌رو است، بعد از مصوبه ۱۰ خرداد هیات‌مدیره، قصد دارد در صورت موافقت سازمان بورس و تصویب مجمع فوق‌العاده، اقدام به افزایش سرمایه ۳۶۵درصدی کند. در صورت نهایی شدن این موضوع، سرمایه فعلی سایپا دیزل از ۲۶۳ میلیارد تومان به ۱٫۲۲۵ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. این تامین مالی از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران و با هدف خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت و همچنین بهبود نسبت مالکانه صورت می‌گیرد.
در مورد داد‌و‌ستد‌های روز شنبه تالار شیشه‌ای می‌توان گفت پرترافیک‌تر شدن فصل مجامع باعث شد برخلاف سال‌های قبل بازار سهام با بی‌انگیزه شدن معامله‌گران برای جمع‌آوری سهام پس از بازگشت شرکت‌ها از مجامع و بازگشایی نمادهای معاملاتی روبه‌رو باشد.
این گزارش حاکی است شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۲۴ واحد افت کرد و به رقم ۸۰ هزار و ۲۸۸ واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۱۰ واحد افت تا رقم ۱۷ هزار و ۴۷۵ واحدی پایین آمد.
ارزش معاملات بورس تهران در اولین روز معاملاتی این هفته به رقم ۱۱۴ میلیارد و ۶۵۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بالغ شد که ناشی از دست‌به‌دست شدن ۴۴۰ میلیون و ۶۶ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله در بیش از ۳۹ هزار نوبت دادوستد بود.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما