چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۲:۱۵

قطعه‌سازان کوچک نمی‌توانند با خارجی‌ها همکاری کنند

برخی کارشناسان معتقدند در صورتی که سیاست‌های کلان دولت بسترهای لازم برای تولید رقابتی را فراهم کند، بی‌شک قطعه‌سازان داخلی می‌توانند از شرایط موجود نهایت استفاده را ببرند و در مسیر توسعه گام بردارند.

یک مساله
به گزارش اخبار خودرو ،برخی کارشناسان معتقدند در صورتی که سیاست‌های کلان دولت بسترهای لازم برای تولید رقابتی را فراهم کند، بی‌شک قطعه‌سازان داخلی می‌توانند از شرایط موجود نهایت استفاده را ببرند و در مسیر توسعه گام بردارند. امروز برای دستیابی به اهداف توسعه قطعه‌سازی در ایران ضروری است زیرساخت‌های لازم در این صنعت فراهم شود، در حالی که برخی دیگر نیز بر این باورند که شرایط کار برای قطعه‌سازان کوچک به‌منظور همکاری با شرکای خارجی فراهم نیست.

یک پیشنهاد
قطعا ورود سرمایه‌گذاران خارجی یک گام مهم و رو به‌جلو در قطعه‌سازی ایران است، البته با فراهم‌سازی این امکان، عملا واحدهای کوچک قطعه‌سازی از این شرایط نفع نخواهند برد. بی‌تردید تشکیل جوینت‌ونچرها با همتایان خارجی اقدام مهمی در گسترش بازار در صنعت قطعه‌سازی است. البته در این زمینه به نظر می‌رسد تنها قطعه‌سازان بزرگ وارد شده‌اند اما برای اینکه قطعه‌سازان کوچک نیز به نحوی در این زمینه درگیر شوند، باید با بنگاه‌های بزرگ ادغام شوند تا توان تشکیل جوینت با همتایان این مجموعه‌ها داشته باشند.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما